Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
şu ana kadar sigaraya kaç para verdiniz ? Hesaplayın
Yorum: #1
sigaranin-yarattigi-maddi-yuk.jpg

Sigaranın size maddi yükü nedir?

Sigara sağlığınızı kötü etkilemekle kalmaz, doğrudan maddi olarak size ciddi bir yük de getirir. Sigarayı bıraktığınız takdirde sağlığınızı kazanmanın yanı sıra cebinizdeki yükün de kalktığını göreceksiniz.

Sigarayı bırakmayı amaçlayan birçok kişi için sigaranın getirdiği maddi yük oldukça önemidir. Neden olmasın? Her gün, her hafta ve her yıl sigara için harcadığınız parayı hesap edecek olursanız bunun ne kadar anlamlı olduğunu göreceksiniz.

Sigarayı bırakma kararı alıp ilk adımı attığınız anda sigaraya harcadığınız parayı da kenara koymaya başlayabilir. Bu şekilde elle tutulur bir şekilde ne kadar kazançlı olduğunuzu görebilirsiniz. Üstelik böylece sigarayı bırakma sürecinde ihtiyaç duyacağınız motivasyonu da artırabilirsiniz.

Her ay sigara için harcayacağınız parayı kenara koyun

Bir ay boyunca sigaraya verdiğiniz parayı hesap edin ve bu miktarı ayın başında ayrıca açacağınız bir hesaba aktarın ya da tercih ettiğiniz bir şekilde kenara koyun. Zamanla birikecek parayı yatırım için ya da ihtiyaçlarınız için kullanabilir, her kullanışta da sigarayı bırakmakla ne kadar iyi ettiğinizi kendinize hatırlatabilirsiniz.

‘Maliyet Hesaplayıcı’mızı kullanarak şimdiye kadar sigara için yaklaşık olarak harcadığınız ya da bundan sonra harcayacağınız parayı hesaplayabilirsiniz.


Hesaplamak ıçin Tıklayın
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
şu ana kadar sigaraya kaç para verdiniz ? Hesaplayın - Yazar: KaRNeC - 22-03-2013, Saat:09:43

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ülkemzde Hangi Site Ne Kadar Tıklanıyor ? KaRNeC 0 872 21-09-2012, Saat:10:47
Son Yorum: KaRNeC

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi