520 defa görüntülendi.

Fen-Edebiyat Mezunları da Mağdur

Levent Yağmuroğlu
Yardımcı Doçent
***


Mesajlar: 164 Katılma Tarihi: 11-09-2011 Rep Puanı: 20 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Fen-Edebiyat Mezunları da Mağdur
İmage

Sitemiz tüm mağdur kesimlerini hak arayanların sesi olmaktayız. Dolayısıyla diğer mağdur kesimler gibi sayıları 350 Bin'i bulan İİBF mezunlarının haklı taleplerini de gündeme getiriyoruz.

Sitemize ulaşan ve 4001(tüm lisans) mağduru olduğunu söyleyen öğrenciler ise KPSS'den yüksek puan almalarına rağmen memur olarak atanamadıklarını söylediler.
Bizim için bu ülkenin seçilmiş, eğitilmiş, zeki her insanı önemli ve değerlidir. Herkesin sesine ses veririz. Ancak tüm öğrencilerin birbirine dostça yaklaşıp karşılıklı olarak sıkıntılarını paylaşmasını en büyük arzumuz. Kaldı ki bölünmeler sadece bu gruplara zarar verir. Oysa ki ortak noktalarda buluşup ortak hareket etmek herkesin faydasına olacaktır. Gruplar birbirlerinin üzerine çıkarak değil birbirlerine destek olarak zirveye tırmanmalıdır diyoruz.
Peki 4001 mağdurları ne istiyor.
İşte sitemize ulaşan 4001 mağdurlarının özetle talepleri

4001 kodu sadece fen edebiyatın tercih edebileceği bir kod değildir bu kod bütün lisans mezunlarının tercih yapmasını sağlar. Peki biz hangi kadrolarda 4001 kodu kullanılsın diyoruz? B grubu vasıf istemeyen kadrolarda. Biz vasıfsız olduğumuz için değil bu kadro vasıf istemediği için bu kodun kullanılmasını istiyoruz. B grubu kadrolar nedir? Nüfus müdürlüğü, SGK gibi kurumlarda evrak işlerini düzenleyen, gerektiğinde T.C. kimlik numarasıyla işlem yapan kişidir. Bu hiç bir okulda okutulmamaktadır.

Evet İİBF mezunları memur olmak için okumuştur doğrudur ama onların eğitimleri vasıf gerektirmeyen B grubu kadrolar için değildir. İİBF mezunları eğitimlerini, eğitimini daha iyi kullanabilecekleri A grubu kadroları için almıştır.

Peki adı üstünde vasıf gerektirmeyen bu kadroları biz niye istemekteyiz? Bankalar ve bir çok işletme İİBF mezunu alırken Fen edebiyat mezunları hiçbir şekilde tercih edilmemekte, ya dershanede sömürülmekte ya da evde oturmak zorunda kalmaktadır. Kendi bölümlerimizden atamamız bulunmamaktadır. Biz yanlış üniversite bölümlerinin kurbanlarıyız. İstihdam bölüm eşleştirmesi doğru yapılsaydı bugün bu durumda olmayacaktık.
Biz B grubu kadroların 4001 kodundan alınmasını istiyoruz. Unutmayın eskiden bu işi lise mezunları yapıyordu, lisans mezunu da gayet güzel yapabilir. 4001 kodu İİBF tercih yapamaz demek değildir her lisans mezununa eşit yaklaşır.

İİBF 2012-2013 döneminde 8000 kadro aldı biz 197. Soruyorum 78 ile atanan mı? mağdur 90 ile atanamayan mı ? Ayrıca KPSS'den inanın 85+ puan almak hiç kolay değil.
05-04-2013 10:45
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Fen-Edebiyat Mezunları da Mağdur - Levent Yağmuroğlu - 05-04-2013 10:45

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kpss sınavına Rekor Başvuru - Önllisans + Lise Mezunları Esra Bayraktar 0 662 17-09-2012 04:28
Son Mesaj: Esra Bayraktar

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir