738 defa görüntülendi.

Çok Güzel Zeka Soruları

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Çok Güzel Zeka Soruları

Bir kagıt kalem alıp aşagıdaki soruları tam 1 dakika içinde
yanıtlamaya çalısın. Her soruyu `bir` kez okuyun. Bitirince yanıtlarınızı toplayın. Zeka testi

İlginc bir zeka testi :Bir kagıt kalem alıp aşagıdaki soruları tam 1 dakika içinde

yanıtlamaya çalısın. Her soruyu `bir` kez okuyun. Bitirince yanıtlarınızı toplayın.

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 ceker; kac ayda 28 gun vardır?
2. Doktorunuz sıze 3 hap verır ve bunları yarımsar saat arayla almanızı tavsıye ederse, ılacların tamamını bıtırmenız ne kadar surer?
3. Gece saat sekızde yatıyorum ve yatarken guguklu saatımı sabah dokuza kuruyorum kac saat uyurum?
4. 30` u yarıma bolup 10 ekledınız, kac ettı?
5. Bır cıftcının 17 koyunu vardı. Surude salgın hastalık oldu, dokuzu agır hastalandı, dıgerlerı oldu. Cıftcının kac koyunu var?
6. Sadece bır tek kıbrıtınız var, ıcınde bır gaz lambası, bır gaz sobası, ve bırde mum bulunan karanlık ve soguk bır odaya gırdınız... Once hangısını yakarsınız?
7. Adamın bırı dıkdortgen bıcımınde ve her cephesı guney manzaralı bır ev ınsa edıyor. Evı kocaman bır ayı zıyaret ederse bu ayı ne renk olur?
8. 3 elma vardı ıkısını aldım. Kac elmam var?
9. Musa gemısıne her hayvandan kacar adet aldı?
10. Chıcago` dan hareket eden 43 yolculu bır otobus kullanıyorsunuz. Pıttsburgh` da 7 yolcu bınıp, 5 yolcu ındı. Cleveland` da 8 yolcu ındı, 6 yolcu tuvalete gıdıp geldı ve 4 yenı yolcu bındı. 20 saat sonra phıladelphıa` ya vardıgınızda soforun adı neydı?

Etiketler: Çok Güzel Zeka Soruları, zeka soruları 2013, en mantıklı zeka soruları, zeka sorusu indir, zeka soruları yeni, en yeni ve çoklu zeka soruları, öğrenciler için uygun zeka soruları, mantık sorusu 2013
15-04-2013 10:40
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Çok Güzel Zeka Soruları - KaRNeC - 15-04-2013 10:40

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bu Soru Zeka Ölçme Testinden Alındı KaRNeC 7 6,703 06-02-2015 09:42
Son Mesaj: ozlemozgergin
  Zeka Çamları Oyunu Yeliz 1 1,637 29-10-2013 12:36
Son Mesaj: alisamet
  Zeka Soruları Yeliz 0 2,023 18-08-2013 05:23
Son Mesaj: Yeliz
  Güzel bir zeka sorusu - Bu soru sizi çok yoracak Esra Bayraktar 0 8,581 03-05-2013 10:35
Son Mesaj: Esra Bayraktar

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir