668 defa görüntülendi.

Diploma notları e-okul'da!

KaanBayturk
Administrator
*******


Mesajlar: 2,059 Katılma Tarihi: 21-08-2012 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Diploma notları e-okul'da!
İmage
İlk kez bu yıl uygulamaya konulan sistemle 15 Haziran 2013 tarihinden itibaren E-Okul Sistemi'nden temin edilen diploma notları, http://okul.osym.gov.tr sitesinden okullara yansıtılacak, okulların ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin kontrolüne açılacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, önceki yıllarda ortaöğretim kurumu müdürlüklerinin elektronik ortamda ÖSYM'ye bildirdikleri ÖSYS adaylarının diploma notunun ilk kez 2013 yılında okul müdürlüklerinden değil doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul Sistemi'nden alınarak ÖSYM sistemine kaydedildiği belirtildi.

Açıklamada, 2013-ÖSYS yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılacak Ortaöğretim Başarı Puanını (OBP) oluşturan diploma notlarının önemli ve değerli bir bilgi olduğu, OBP'nin ÖSYS yerleştirme puanlarını önemli ölçüde etkilediğinden diploma notlarının doğru ve zamanında toplanmasının da son derece önemli olduğu bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle yapılan çalışmalar neticesinde adayların OBP hesaplamasında kullanılacak diploma notu bilgisinin ÖSYM tarafından MEB E-Okul Sistemi'nden 15 Haziran 2013 tarihinde alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne kaydedildiği bilgisi verilen açıklamada, bu sisteme KKTC Okullarının dahil edilmediği ifade edildi.

Son sınıf öğrencisi adaylar için ilk kez bu yıl uygulamaya konulan sistemle 15 Haziran 2013 tarihinden itibaren E-Okul Sistemi'nden temin edilen diploma notlarının http://okul.osym.gov.tr sitesinden okullara yansıtılacağına işaret edilen açıklamada, okulların ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin kontrolüne açılacağı ve http://ais.osym.gov.tr üzerinden adaylara kontrol amaçlı yansıtılacağı vurgulandı.

Adayların 17-20 Haziran 2013 tarihlerinde diploma notu düzeltme işlemleri için kendi okullarına başvuru yapacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Diploma notu bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar için okul müdürlükleri E-Okul üzerinden değişikliklerin yapılmasını en geç 20 Haziran 2013 mesai bitimine kadar sağlayacak. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik istekleri kabul edilmeyecek. 17-21 Haziran 2013 tarihleri arasında diploma notu hariç diğer bilgiler için http://okul.osym.gov.tr sitemiz okulların kullanımına açılacak. Okullar bilgi girişini tamamladıktan sonra http://okul.osym.gov.tr internet adresi üzerinden aldıkları iki adet listeyi İl Milli Eğitim Müdürlüklerine en geç 21 Haziran 2013 mesai saati bitimine kadar teslim edecek.

Son sınıf durumundaki adaylar, bilgilerini 22-23 Haziran 2013 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr adresinden veya kendi okullarının astığı listelerden kontrol edebilecek. Okul Müdürlükleri, bilgilerinde düzeltme gereken adaylar için 24-25 Haziran 2013 tarihleri arasında ek güncelleme yapacak. Bu taleplerini İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden gerçekleştirecekler. 24-25 Haziran 2013 tarihleri arasındaki bilgi düzeltmelerine diploma notu bilgisi dâhil değildir.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin okullardan gelen listelerin bir nüshasını en geç 1 Temmuz 2013 tarihine kadar ÖSYM'ye ulaştırmaları gerekmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlükleri, http://okul.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayan okullar bilgilerini bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden öğrenebilecekler."
Kılığına baktığın aynalar mı çok kirli,
Nefsin,kılığından daha mı cin fikirli
Ne kirin,ne fikrin özetler seni
Babanda böbürlenip büyüklenirdi,sende
Sizler cet evlat kibirlisiniz kibirli

İmage
18-06-2013 03:32
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Diploma notları e-okul'da! - KaanBayturk - 18-06-2013 03:32

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Okul sütü programı cyberbob 1 956 09-02-2013 11:13
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir