1110 defa görüntülendi.

Ne olacak bu öğretmenlerin hali ?_

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Ne olacak bu öğretmenlerin hali ?_
İmage

Öğretmen olmak için sınavlara çalışan ve yüksek puanlar alarak okullara yerleşen öğrencilerimiz, üniversitelerini yokluk, yılgınlık ve çaresizlik içinde bitirdiler. Kimi okulunu uzattı, kimi ailesinin nafakasını okul yolunda harcamak zorunda kaldı.

Neden yaptılar bunu peki ? Okulu bitireceklerdi ve öğretmen olarak atanacaklardı. Tabi ki o yıllarda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir öğretmen düşmanı başbakanı tanımıyorlardı.

Bir Başbakan neden öğretmene nefret duyar ? Geleceği ellerinde şekillendiren öğretmenler değil de kimlerdir ? Başbakana göre öğretmenler değil de kendisiydi sanırım.

Okul bitti ve daha zor bir sınavla karşılaştılar. İsmi KPSS'ydi. Yıllarını verdiler ve bu sınavı da kazanacak seviyeye geldiler. Durun bakalım o da ne ? bir şeyler daha mı çıkıyor ne ? Evet çıkıyor. Her puanı yüksek olan atanmayacak. Yaaa peki puanı düşük olan atanabilecek mi ? Evet desem şaşıracaksınız ama evet diyorum siz şaşırmayın. İsminin önünde Adalet yazan iktidar partisinin adaleti böyle işte.

80 puan alan Sosyal bilgiler öğretmeni atanmazken, 40 puan alan bir rehber öğretmeni atanabiliyor. 85 paun alan bir matematik öğretmeni atanmazken 50 puanla din kültürü öğretmeni atanabiliyor.

Öğretmen adayları o kadar hayatından bezdiler ki, 16 kişi intihar etti ve medyaya hiç yansımadı bunlar. Bir de son sene alan sınavı diye bir saçmalık çıkardılar. 200 soruluk GK-GY+EB puanı % 50 etkilerken, nereden olduğu belli olmayan 50 soruluk alan sınavı da % 50 etkiliyor puanı.

Bu ülkenin gençliğini heba ediyorsunuz. Çoğu ülke genç nüfus arıyor ve bulamıyorken, bizde çok fazla var ve değerini bilmiyoruz.

Öğretmenlik olmadı diyelim. Ben memur olabilir miyim diye düşün
yor 85 puan alan bir öğretmen adayı. O da ne... Lise mezununa kontenjan açılıyor ama 85 puan alan üniversite mezununa kontenjan yok.

Bu insanlar boşuna mı okudu ? Lise mezununun atamasını yapıyorsunuz ama öğretmenin atamasını yapmıyorsunuz.

Çok kul hakkı yediniz. Kopya çekildi kopyacıları değil de madurları suçlu gibi sınava aldınız. sonuçları öğrenmeyi engellediniz ve o hırsızları korudunuz. Yazıklar olsun diyorum başka bişey demiyorum.

İnsanları müslümanlıktan da soğuttunuz müzlümanız dedikçe. Allah'ın affetmediği şey ne biliyor musunuz ? Kul hakkı. Sizde çok fazla olan şey.
(Bu Mesaj 17-07-2013 12:50 değiştirilmiştir. Değiştiren : KaRNeC.)
15-07-2013 08:56
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Ne olacak bu öğretmenlerin hali ?_ - KaRNeC - 15-07-2013 08:56

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir