836 defa görüntülendi.

MEB 42 Bin Atamadan Vaz mı Geçecek ?

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

MEB 42 Bin Atamadan Vaz mı Geçecek ?

İmage

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, öğretmen kontenjanlarıyla ilgili açıklamalarda bulunduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün bir internet sitesinde “Bakan Nabi Avcı’dan öğretmen kontenjanları açıklaması” başlığıyla bir haber yayınlandığı hatırlatıldı. Söz konusu haberde, Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın Başkent Öğretmenevi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek öğretmen atamaları ve kontenjanlarına ilişkin bazı açıklamalarda bulunduğunun öne sürüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bu haber, son günlerde Bakanlığımızla ilgili olarak gündeme getirilen kasıtlı ve yanıltıcı haberlerin yeni bir örneğidir. Çünkü Sayın Bakanımız belirtilen tarihte ve anılan yerde haberde bahsedildiği üzere öğretmenlerle bir toplantı yapmamış, basın mensuplarıyla bir araya gelmemiş, ve bahsi geçen konulara ilişkin herhangi bir demeç de vermemiştir. Haberin içeriğinde de aynı şekilde yanlış anlaşılmalara neden olacak önermelere yer verilmiştir. Bakanlığımız kamuoyunu ilgilendiren konulara ilişkin açıklamaları Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimiz aracılığıyla yapmaktadır. Bakanlığımızca teyit edilmeyen bu türden haberlere itibar edilmemesini özellikle rica ederiz."

MEB Müsteşarı, Doç. Dr. Yusuf Tekin “42 bin öğretmen alınacağı, alanların da çok önceden belirlendiğine ilişkin haberler gerçek dışıdır” dedi.

"Acaba bir yıldır neredeyse tüm platformlarda dillendirilen 42 bin atama yapılmayacak mı ?

Neden bir habere, sonuçta bilinen bir gerçek(42 bin atama), tekzip edilip, yaygara çıkarılıyor ?

Seçimler yaklaşıyor. Ağustosta 25 bin atama Şubatta 17 bin atama yaparak seçim politikası mı uygulanacak ?

Eğer böyle bir uygulamaya gidilirse bu durum, ataması yapılmayan, yıllardan beri atama ümidiyle kpss'ye çalışan ve bu yıl da alan sınavıyla mücadele eden bu adayların daha fazla tepkisine neden olacaktır."

(İHA)
(Bu Mesaj 04-08-2013 10:15 değiştirilmiştir. Değiştiren : KaRNeC.)
04-08-2013 10:10
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
MEB 42 Bin Atamadan Vaz mı Geçecek ? - KaRNeC - 04-08-2013 10:10

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ek Atamadan Sonra Taban Punalar Kaça Düştü ? KaRNeC 0 1,628 25-09-2013 06:12
Son Mesaj: KaRNeC
  40 Bin atamadan sonra taban puanlar kaça düştü ? Açıktan Atama Taban Puanları Kaç ? SibelNur 1 7,512 13-09-2012 08:15
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir