520 defa görüntülendi.

2013 Orman Muhafaza Memuru Başvuru

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,185 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
2013 Orman Muhafaza Memuru Başvuru
İmage

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Muhafaza Memurlarının Atkör Ve Yer Değiştirme Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atkör yoluyla EK 1 listede belirtilen yerler dahilin 150 adet orman muhafaza memuru alımı yapılacaktır.

Adaylara yapılacak bütün tebligat/duyurular (Başvuru koşullarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri nihayetlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğünün http://www.ogm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca ovalı bildirim yapılmayacaktır.
İlanda belirtilen kaliteleri taşımadıkları nihayetradan anlaşılan adaylar hakkında yapılan bütün işlemler iptal edilecektir.

1 . ADAYLARDA ARANACAK GENEL NİTELİKLER
a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen tekrarl ve hususi koşullara sahip olmak.
b) Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak.
c) Askerlikle alakasi bulunmamak veya askerlik turına gelmemiş bulunmak veya askerlik turına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek derslika geçirilmiş olmak.
d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması müspet nihayetuçlanmak.
e) 2012 seneında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2012-KPSS) en az 50 puan almış olmak.
f) Yüksektahsil kurumlarına bağlı ön dils programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budkör ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.
2 . BAŞVURU, SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA ALINACAK ADAY SAYISI VE İLANI
Başvurular 01.08.2013 günü başlayıp 15.08.2013 günü mesai saati bitiminde nihayeta erecektir. Adaylar http://www.ogm.gov.tr adresindeki müracaat formunu doldurarak müracaat işlemini çevrimiçi(online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya başka biçimde yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en çok 10 adet tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak gizalkör nihayetucu her il dahilin belirlenen kadronun 4 sertna kadar aday ve nihayet adayla eşit puanne sahip adayların olması duruminde bunlar da nihayet adayla birlikte sözlü ve uygulamalı imtihana girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih gizalaması ve KPSS puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü imtihan listesinde yer alabilecektir.
Sözlü ve uygulamalı imtihana girmeye hak kazanan adaylar http://www.ogm.gov.tr adresinde 21.08.2013 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca ovalı bildirim yapılmayacaktır.
3 . SINAV KURULLARI, SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YERİ VE TARİHİ İLE SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA KATILACAK ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

Sözlü ve uygulamalı imtihana sertlmaya hak kazananların adleri, imtihana sertlacakları yer ve saat ile imtihan kurulları 21.08.2013 tarihine kadar http://www.ogm.gov.tr internet adresinde duyuru edilecek olup sözlü ve uygulamalı imtihanlar 23.08.2013 günü ve devam eden günlerde yapılacaktır.

Adayların sözlü imtihana gelirken taraflarında;

a) Başvuru formunu (http://www.ogm.gov.tr adresinde doldurulan formun çıktısının ıslak imzalı durumi)
b) Fotoğraflı ve onaylı hususi kimlik belgesini (Nüfakıl cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport)
(Not : Varsa A2 Sınıfı sürücü belgesini)
bulundurmaları gerekmektedir.
4 . SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV KONULARI
a) Orman Muhafaza Memuru kadrosunun gerektirdiği işi bilgi, (40 Puan)
b) Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, (10 Puan)
c) Genel kültür, (10 Puan)
d) Bir konuyu kavrkör ve ifade yeteneği, (10 Puan)
e) Uygulkör imtihanı (30 Puan)
konularından oluşmaktadır.
Adayın sözlü ve uygulamalı imtihanda başarılı sayılabilmesi dahilin 100 tam puan üzerinden 70 puan alması gerekmektedir.

5 . ASİL VE YEDEK NİHAİ BAŞARI LİSTESİ
Adayların, merkezi imtihan (2012-KPSS) ve sözlü ve uygulamalı imtihanda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı gizası belirlenecektir. Asil ve yedek olarak başarılı kabul edilenleri belirtir liste http://www.ogm.gov.tr adresinde duyuru edilecektir. Ayrıca ovalı bildirimde bulunulmayacaktır.
Başarılı olan adayların atkör işlemi yapılmadan evvel yapmaları gereken işlemler http://www.ogm.gov.tr adresinde duyuru edilecektir.
Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile duyuruda belirtilen kaliteleri taşımadıkları nihayetradan anlaşılması nedeniyle ataması yapılmayanların yerine, yedek listenin ilk gizasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.
İlan olunur.
07-08-2013 04:59
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
2013 Orman Muhafaza Memuru Başvuru - KaRNeC - 07-08-2013 04:59

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları 2013 Detayları Tıkla Öğren KaRNeC 0 995 26-08-2013 12:04
Son Mesaj: KaRNeC
  Bim Marketleri Personel Alımı 2013 KaRNeC 0 747 07-08-2013 05:02
Son Mesaj: KaRNeC
  2013 Bakanlıkların Alacağı Personel Kadroları ve Sayıları KaRNeC 0 975 02-08-2013 05:30
Son Mesaj: KaRNeC
  30 Bin Koruma Memuru Alınacak - İşte Alım Detayları KaanBayturk 0 806 16-06-2013 12:58
Son Mesaj: KaanBayturk

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir