636 defa görüntülendi.

Öğrenciler Öğretmensiz Kalacak !!

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimiçi

Mesaj: #1
Öğrenciler Öğretmensiz Kalacak !!
İmage

Meb'e Acil UyarıConfusedınavla Yönetici Atama,Özür Durumu ve İlk Öğretmen Atamasından Önce Tamamlanmazsa Binlerce Öğrenci Öğretmensiz Kalacak.

Atama, ÖğretmenlerinÖzür Durumu Atamasından ve KPSS ile İlkÖğretmen Atamasından sonraya bırakılırsa,Sınavla Yönetici olarak atanacaköğretmenlerin yerleri boş kalacaktır. Daha sonra da hiçbir çeşit öğretmen ataması kalmayacağından binlerce öğrenciöğretmensiz kalacaktır. Bu sorun ilerdeçözülemeyecek daha büyük sorunlar oluşturacağından: Milli Eğitim Bakanlığının ve Sendikaların konuyla ilgili önlemi alması ve gerekli düzenlemeyi yapması gerekmektedir.Bu sebeple Mantık kuralları önceSınavla Atama yapılmalı diyor.

Yönetici Atama Yönetmeliğini farklı İl MilliEğitim Müdürlükleri farklı yorumlamaktadır. Ancak Sendika Avukatları Yönetmelikteki Geçici 2. Maddesi ile Yönetici Atama takvimlerindeki aylar yan yana getirildiğindeSınavla Atamadan önce diğer atamaların yapılmasının Hukuka aykırılık teşkil edeceğini ifade ediyor. Hukuk kuralları da SınavlaYönetici Atamanın Önce yapılmalı diyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili hazırladığı taslaktaSınavla Atamanın önceliği vardı. Bununla birlikte Tüm Eğitim Sendikaları da görüşlerindeSınavla Yönetici Atamanın önce yapılması gerektiğini kamuoyu ile paylaşmıştır. Bununla birlikte Müsteşarımız Yusuf Tekin de yaptığı açıklamalarda Sınavla Atamanın önceliğinin korunacağını ifade etmiştir. Eğitimciler ve Eğitim Sendikalarda Sınavla Yönetici Atamanın Önce yapılmalı dedi.

Yukarda sayılan sebepler dışında Vicdan da Önce Sınavla Atama yapılmalı diyor.Şubat ayında Sınavla atama bitirilmesi gerekirken 28/02/2013 tarihinde çıkarılan yönetmelikle sınav kazanmış 35000 idareci adayı büyük bir haksızlığa uğratılmıştır. İlerleyen süreçte de revize, yeni yönetmelik derken Ağustos ayına kadar yaşanan süreçSınavla atama bekleyenleri perişan etmiştir.

Yukardaki Sebeplerle birlikte birçok mağduriyete neden olan Yöneticiler için Norm Kadro Yönetmeliği acilen güncellenmeli, Milli Eğitim Bakanlığı tü Valilikleri uyararak derhal Sınavla Yönetici Atamalar başlatılmalıdır. Sınavla Yönetici Atamasının bir an önce yapılmaması artık sadece bizleri değil; binlerce öğrenciyi ve velileri de mağdur edecektir.

Şu iyi bilinmelidir ki Sınavla atama bekleyenler yeni bir haksızlığı kaldırabilecek durumda değiller.
09-08-2013 09:07
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Öğrenciler Öğretmensiz Kalacak !! - KaRNeC - 09-08-2013 09:07

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Öğretmen Atamalarında Bu Kadrolar Boş Kalacak ! KaRNeC 0 729 04-09-2013 10:45
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir