388 defa görüntülendi.

Ülkenin geleceğinden endişeli misin ?

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Ülkenin geleceğinden endişeli misin ?

İmage

Son 11 yılda ülkemizde çok şey değişti. Bunları nasıl okumamız gerektiğini düşünüyorum da bir ikilem içinde kalıyorum.

Türkiye'de yaşayanlar neredeyse kutuplaşmanın zirvesine ulaşmışlar. Hükumet yanlıları hiç eleştiri kabul etmeyerek, Başbakan ve Bakanların tüm dediklerini doğru ve tartışılmaz kabul ederken, Muhalefet mensupları, destekçileri de hükumetin tüm dediklerine yanlış gözle bakıyor. Yani ortak bir fikirde birleşmek neredeyse imkansız. Neredeyse diyorum çünkü bazan ortak nokta bulamazlar dediğimiz partiler ve üyeleri kendi çıkarları söz konusu olunca nasıl da birleşiyorlar ve mutabakat sağlıyorlar ?

Keşke ülkenin sorunlarında da böyle uzlaşıcı olsalar.. Başbakan Erdoğan, ülkemizde yüzlerce sorun kangren olmuş haldeyken, bir tutar faiz lobisine çatar, bir tutar Nato'ya çatar, Avrupa Birliği'de çatar,Esad'a çatar, İsrail'e çatar, Kredi derecelendirme kuruluşlarına çatar, çataroğlu çatar işte. Son olarak da Nobel ödüllerini düzenleyenlere çattı.

Be kardeşim sen kendi işlerini yap önce. Ülken kan ağlarken sen populist politikalarla halkı eğleme !

Hangi köklü sorunu çözdün de başka ülkelerin işlerine burnunu sokuyorsun ? Sen önce ülkendeki sorunları çöz. Madur edebiyatı yapma. Artık 11 yıldır ülkenin tek hakimi sensin. Cumhurbaşkanını da sen seçiyorsun, TBMM başkanını da.. Belediye başkanlarını da sen seçiyorsun, milletvekillerini de..

Daha nasıl bir güç istiyorsun ki muktedir olabilmek için ? Olağanüstü güçler de mi istiyorsun yoksa. Hokus pokusla işleri halletmeyi düşünüyorsan bu işi bırakıp sirke gideceksin.

Sana inanan ve güvenen milyonlarca insan var. Senden medet umuyorlar. En azından onların beklentilerine saygı göstermelisin.

Ne oldu sağlık sistemi ? Değiştirdiniz eski düzeni yeni düzenle herkesi devlete borçlandırdınız.

Bankaların kucağına attınız insanları sonra da faiz lobisine çattınız.

Zenginler sınıfınızı oluşturdunuz ve kaynak olarak da garibanın cebindekileri aldınız. Dünyada en pahalı elektrik, en pahalı akaryakıtı kendi halkınıza satarken, Dışarıdan aldığınız elektriği Barzani denen katile hakınızdan daha ucuza sattınız..

Mazotu bir buçuk liradan sattığınız yerler de oldu. Armatör denizcilere ucuz yollu sattınız. Sizin kan ağlayan esnaf ve köylünüz varken.

Çiftçilere de ucuz mazot sağladınız ama nasıl çiftçilere, bilmem kaç bin dönüm arazisi olanlara. Onlar da heralde fakir fukara sınıfına girmiyor.

Eğitimi de bitirdiniz. Tansu Çiller 8 yıl kesintisiz eğitim fikrini ortaya attığında, şu anda yanındaki yoldaşlarının hepsi birden karşı çıkmıştı. Ne oldu da 12 yıla çıkarılan sistemde sesleri çıkmadı ?

Hani imam hatiplerdi sorun. Önünüzü kapamaktı maksatları. Bırakın bu boş lafları. Hep madursunuz zaten siz. Oğlunuza devletin bankasından 500 milyar kredi çektirdiniz ama normal halka 1 milyar (Bin lira) kredi vermedi o banka. Ama siz madursunuz yine de.

Size güzel bir tiyatro daha çıktı dün gece. Parti merkezinize sis bombası atmışlar. Eminim bu atanlar da sizin elemanlardır. Hadi yine iyisiniz. Madurum da madurum, madurum madurum..

Eğitim demişken bu öğretmen adaylarının ahını aldınız, vebal altındasınız. Onların gençliğini, hayallerini, ideallerini çaldınız. Nasıl ödeyeceksiniz bu vebali ?

İntihar eden onlarca öğretmen adayının hepsi de inançsız mıydı ? Suç onlarda mıydı ? Hiç mi kendinizde kabahat görmüyorsunuz ya ?

3-5 Mehmet için TBMM toplanır mı canım diyen kişileri en yüksek makamlara getirenlere söylediğimiz şeye bakın. Gülüyorsunuzdur belki de eleştirilerimize ama biz söyleyelim de duymak isteyen kulaklar duysun yeter.

Öcalan baş tacımız yapıldı ama 700 bin kişilik dünyanın en büyük ordusuna komuta etmiş bir Orgenerali müebbet hapis cezasıyla cezalandırdınız.

Ağlattığınız masumların ahı bir gün tutacak sizi ve hiç bırakmayacak. Bu belki sevdiklerinizden belki de sizden çıkacak.
(Bu Mesaj 11-08-2013 12:51 değiştirilmiştir. Değiştiren : KaRNeC.)
11-08-2013 12:38
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Ülkenin geleceğinden endişeli misin ? - KaRNeC - 11-08-2013 12:38

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir