894 defa görüntülendi.

2013 ÖABT Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 42 bin öğretmen alınacak mı?

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,184 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
2013 ÖABT Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 42 bin öğretmen alınacak mı?
2013 ÖABT Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 42 bin öğretmen alınacak mı? ÖSYM branş sıralamalarını yayımladı!

2013 Öğretmen atamaları ne zaman olacak? 2013 Öğretmen atamaları ile ilgili yapılan son açıklamalar. Öğretmen atamalarında Kaç kişi görev bekliyor?


İmage

Dershane öğretmenleri MEB kadrosuna alınacak.
Avcı, dersanelerin kapatılmasının ertelendiğini ve dershane öğretmenlerinin milli eğitim sistemine entegre edilmesi için çalışma yürüttüklerini bildirdi.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, düzenlediği basın toplantısında Türkiye genelinde kayıtlı 4 bin 55 dershanede çalışan 50 bin 209 öğretmen ve 20 bin personeli ilgilendirecek açıklamalar yaptı. Derhsane çalışanlarını milli eğitim sistemi içine entegre çalışmaları yürüttüklerini belirten Avcı'nın açıklamasında öne çıkan bazı konular şöyle:

28 Şubat mağdurları
28 şubat döneminde yaşanan mağduriyet dalgası içerisinde en fazla milli eğitim camiası mağdur oldu. Ancak son 10 yıl içerisinde bin 800'ün üzerinde öğretmenimiz görevlerine iade edildi. Yapılan düzenleme ile istifa eden ya da ettirilen öğretmen ve çalışanlarımız tekrar görevlerine başlayabilecek.

"Dershaneler kapatılacak. Kayıt yaptırmak için acele etmeyin" açıklamasının hatırlatılması üzerine) Bu açıklamayı yaptığım tarihte dersaneler kayıt yapmaya başlamıştı, ruhsatları da yenilenmişti. Çünkü ocak ayında dersaneler kayıtlara başlıyor. Bu kaydolan öğrenciler 2014 Haziran'ına kadar herhalde kurslarına devam edecekler. Dersanelerin dönüştürülmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Dolayısıyla önümüzdeki yasama döneminde yapılacak böyle bir düzenleme ancak 2014-2015 ders yılından itibaren geçerli olur. Daha küçük dershaneler kendi aralarında birleşerek, kooperatifleşerek benzer bir dönüşüm programını uygulamalıdır. Yani büyük cemaat dersaneleri dışındakiler muhatap kabul edilmeyecek !

Dershane çalışanları
Biz, ayrıca dershanelerin özel okula dönüşebilmeleri için arsa, kredi kolaylıkları gibi teşvikler de öngörüyoruz. Onun dışında dershanelerde çalışan öğretmenlerin ve çalışanların milli eğitim sistemine gerek özel okullar gerek başka yöntemlerle entegre edilebilmeleri için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ne öğrencileri ne velileri ne de işletmecileri mağdur etmeyecek bir sistem içinde meseleyi çözmeye çalışıyoruz.

2013 ÖABT Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?

KPSS sınav sonuçlarından sonra öğretmen adayları atamalarını merakla bekliyor. Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak. Öğretmen ataması . 2013 Öğretmen atama puanları.

KPSS'den öğretmenler alınlarının akıyla çıktı. Kamudaki A Grubu kadrolar ve öğretmenlik için yapılan sınavda en başarılı grup, "Eğitim Bilimleri" sınavına giren öğretmen adayları oldu. 6-7 Temmuz tarihlerinde yurt çapında gerçekleşen KPSS'ye 252 bin 741'i öğretmen adayı olmak üzere toplam 476 bin 733 kişi katıldı.KPSS'nin "Eğitim Bilimleri" testine katılan öğretmen adayları 46,137 doğru cevap ortalamasıyla sınavın en başarılı grubu oldu. Sınavın zorunlu olan Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinde ise ortalamalar 60'ar soruda 26, 754 ve 21,261 olarak gerçekleşti. A Grubu adaylar da en çok ekonometri ve istatistikte zorlandı. Ekonometri testinin ortalamada 0.623'te kalırken, istatistikte ise bu oran 1,103 olarak belirlendi.

İNGİLİZCE BİRİNCİ, FRANSIZCA SONUNCU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 branşta zorunlu tuttuğu ve bu yıl ilk kez uygulanan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde de (ÖABT) en başarılı grup İngilizce Öğretmenleri oldu. Her branş testinde 50 sorunun yer aldığı ÖABT'de İngilizce öğretmenleri 28.902 ortalama yakalayarak diğer meslektaşlarını geride bıraktı. ÖABT'de en az doğru cevap ortalaması da 11.701 ile Fransızca öğretmenlerinin oldu.

KPSS Öğretmenlik Atamaları başladı. KPSS Öğretmenlik Atamaları ne zaman? KPSS Öğretmenlik Atamaları hangi puan türüne göre alıyor? KPSS Öğretmenlik Atamaları hakkında en detaylı bilgiler...

Adayların Kendi İnternet Erişim Şifrelerini Kişi ve Kurumlarla Paylaşması


2013-ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bazı basın-yayın organlarında, adayların tercih bilgilerinde kendi rızaları dışında değişiklik yapıldığına ve bu nedenle adayların istemedikleri programlara yerleşmesi nedeniyle mağduriyet oluştuğuna ilişkin iddialar yer almıştır.

Bilindiği üzere tercihler tercih süresi içinde bir başvuru merkezi aracılığıyla veya internetten bireysel olarak aday tarafından yapılmaktadır. Adaylar bu yolla yaptıkları tercihlerini, daha sonra tercih süresi bitmeden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri Aday İşlemleri Sisteminden değiştirebilmektedir. Aday İşlemleri Sisteminde TC Kimlik Numarası ve şifre olmaksızın işlem yapılması mümkün değildir. ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için ilk başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi verilmektedir. Şifreler geri dönüşümsüz ve kriptolu olarak sistemimizde tutulmaktadır. Adayın bu şifre ile yaptığı her işlem, kaydı silinemez ve değiştirilemez biçimde sistem tarafından saklanmaktadır. Şifreyi adaydan başkasının edinmesi, adayın kendisi tarafından başkaları ile paylaşılmadığı sürece şifreyi adaydan başkasının bilmesi, şifreyi değiştirebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle adaylar, edinilen şifrenin başkalarıyla paylaşılmaması, özenle saklanması konusunda ÖSYM tarafından sıklıkla ve önemle uyarılmaktadır.

Adayların, başvuru ve kayıt işlemleri sırasında işlem doğrulamak, bilgilerine erişmek, vb. gerekçelerle kendilerinden şifrelerinin talep edilmesi durumunda şifrelerini görevli de olsa bu kişilerle paylaşmaması gerekmektedir.

Kurum ve kuruluşlar kendilerine başvuran adayların sonuç belgelerini teyit etmek için 23 Mayıs 2013'te hizmete giren "Sınav Sonuç Belgesi Doğrulama Sistemi"ni kullanacaklardır. ÖSYM tarafından yapılan sınav ve yerleştirme işlemlerine ilişkin belgelerin doğrulama işlemi sonuç belgelerinin en alt kısmında yer alan "Sonuç Belgesi Doğrulama Kodu" ve adayın TC Kimlik Numarası ile

https://sonuc.osym.gov.tr/BelgeKontrol.aspx İnternet adresi üzerinden yapılabilmektedir.

Adaylar, olumsuzluklarla karşılaşmamak için kendi kişisel internet erişim şifrelerini öğretmenleri, arkadaşları ve en yakınları dahil hiçbir kişi veya kurumla paylaşmamalıdır. Şifre paylaşımı nedeniyle oluşabilecek sonuçlardan adayın kendisi sorumludur.

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): Sınav Sonuçlarının Açıklanması

6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSSA Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.


2013 KPSS puanı nerelerde kullanılabilir?
2013 KPSS geçtiğimiz haftalarda yapıldı ve sonuçlar açıklandı. Peki 2013 puanların adaylarımız nerelerde kullanabilecek? KPSS puanları kural olarak 2 yıl geçerlidir. Ancak 2012 değişikliği ile öğretmenlik puanları (P10,P121) 1 yıla düşürülmüştür. 2013 KPSS tek yıl olduğu için bu sınava sadece lisans mezunları katılmış olup, bu puanlar sadece üç alanda kullanılabilmektedir.

A Grubu sınavlar
Uzman, müfettiş, kaymakam gibi kadrolara girmek için KPSS sınavından sonra kurumlar tarafından sözlü veya sözlü+yazılı sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlara girebilmek için kurumun sınav ilanında belirttiği puan türünden istenen puanı almak gereklidir. A grubu puanlar 2 yıl geçerlidir. 2014 sınavına kadar yapılacak olan A grubu sınav başvurularında hem 2012 hem 2013 puanları beraber kullanılacaktır.

Öğretmenlik atamaları

2013 yılında ÖABT gelmesi ile öğretmenlik atama puanları P10 ve P121 olmak üzere iki tane oldu. Bu puanlar 1 yıl geçerlidir. Ağustos ayında yapılacak olan atamalarda bu puanlar kullanılacak. Şubat ataması ise hala muallaklığını koruyor. MEB Bakanı değişti ancak Şubat ataması ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

120 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

10 yıldan bu yana yaklaşık 350 bin öğretmen ataması yaptıklarını hatırlatan eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, hali hazırda Bakanlığın öğretmen açığını 120 bin olarak ifade etmişti.

42 bin öğretmen alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin dün bir internet sitesideki uydurma bir haberi yalanlarken şu cümleyi kurmuştur:

"1 Ağustos tarihinde Başkent Öğretmenevi'nde öğretmenlerle bir araya geldiği ve bu yıl 42 bin öğretmen alınacağı ve bu öğretmenlerin dağılımının yapıldığı biçiminde bir açıklama yaptığı yer aldı. Bu haber tepeden tırnağa yanlış bir haberdir. Mezkur tarihte Bakanımız Başkent Öğretmenevinde öğretmenlerle biraraya gelmemiş ve dolayısıyla öyle bir açıklama yapmamıştır."

Milli Eğitim Müsteşarı bu açıklamayı twitter üzerinden yapmıştır. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda, açıklamanın tekrar tekrar okunarak düzeltilmesi veya hangi yanlış anlamalara neden olacaktır gibi kaygılara pek fazla dikkat edilmez.

Bu açıklamada da, aslında sadece ve sadece, Bakanın, 1 Ağustosta, Başkent Öğretmenevindeki toplantıya katılmadığı vurgulanmak istenmiş olmalıdır.

Zira, Sayın Bakan, 3 Temmuzda yani bundan tam bir ay önce, yine Başkent öğretmenevindeki toplantıda, memurlar.net editörünün sorusu üzerine, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun söylediği "Bu yıl 42 bin öğretmen alınacak" sözününün doğru olduğunu belirtmişti.

O günkü toplantıya Bakanın yanı sıra Müsteşar Yusuf Tekin de katılmıştı. Eğer "42 bin" haberi tepeden tırnağa yanlış ise, Müsteşar kendisinin de bulunduğu ve Sayın Bakanın söylediği sözü inkar etmiş olur ki, yukarıda da söylediğimiz gibi, kasıt bu değildir büyük bir ihtimalle...

Sayın Tekin'in, yanlış anlamaları gidermek üzere twitter üzerinden yeni bir açıklama yapmasında fayda bulunmaktadır.

ÖSYMKPSSsonuçları açıklandı.ÖSYMKPSSöğretmen atamaları bekleniyor.KPSSöğretmen atamaları burada.İşteKPSSÖğretmen atamaları burada...

ÖSYM branş sıralamalarını yayımladı

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sınavının branş bazında sıralamasını yayımladı.

Adaylar sıralamalarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden giriş yaptıktan sonra 2013-KPSSA Grubu ve Öğretmenlik bölümünden "Lisans Programı Bazında Sıralama" sekmesinden öğrenebiliyor.

2013/1 KPSS yerleştirmesi ile Kurumumuza atanan aday personel, ismi hizasında belirtilen birimlere atanmıştır. Atama kararnameleri ilgili birimlere gönderilmiş olup aday personelin göreve başlamalarla ilgili sorular için ismi hizasında belirtilen birimler ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Kurumumuza atanan personelin tebligat adreslerine tebligatlar gönderilmiştir. Tebligat adresleri Ankara olan personelin tebligat eline ulaştıktan en geç bir gün sonra; Ankara dışı olan personelin en geç on beş (15) gün içerisinde göreve başlaması gerekmektedir.
18-08-2013 09:40
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
2013 ÖABT Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 42 bin öğretmen alınacak mı? - KaRNeC - 18-08-2013 09:40

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2017 Sözleşmeli öğretmen atamalarının tüm detayları KaRNeC 0 693 19-02-2017 11:24
Son Mesaj: KaRNeC
  Okullar ne zaman açılacak? 2016 - 2017 Eğitim yılı KaRNeC 3 1,465 12-12-2016 09:34
Son Mesaj: Stevenlinh1
  Şubat Ataması Ne Zaman Yapılacak ? KaRNeC 0 1,470 30-11-2013 12:33
Son Mesaj: KaRNeC
  Son 750 öğretmen atamasından sonra oluşan minimum puanlar KaRNeC 0 3,024 28-11-2013 01:26
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kamanyalar Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir