822 defa görüntülendi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeninden Bakana Mektup !

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Sosyal Bilgiler Öğretmeninden Bakana Mektup !

İmage

İmage

İyi günler Sn. Bakanım ve Vekilim Nabi Avcı Beyefendi,
Bir Üniversite mezunu, strese mahkum edilmiş tam 5 yıldır bir Kpss mağduru olarak Öğretmenlere verilecek kontenjanın bekleyişinin heyacanı içerisindeyiz. Çok yakında açıklanacak olan kontenjan sayıları inşaallah yüzümüzü güldürür.

Hele ki benim branşım Sosyal Bilgiler; ki Sosyal bilgilerden sınava giren sayısı çok olmasından dolayı yığılmanın oldukça yüksek olduğu bir bölüm. Dolayısıyle Sosyal Bilgilerden alımın fazla olacağına inanıyoruz ve Allah'ın izni ile de 3000 den aşağı olmayacaktır.

Kendi kendine nerden bu kanıya varıyorsun diye sorucak olursanız : Geçen sene, 2012 yılı içerisinde, sosyale kpss sınavı ile 2313 kişi alındı ve buna ek olarak 2728 sınıf öğretmeni Sosyal bilgiler dersine alan değişikliği ile geçirildi. Yani yaklaşık 21.500 sınıf öğretmeninin branşlara aktarılması diğer branşlarda olduğu gibi biz Sosyal Bilgiler Öğretmen adaylarını da mahvetti; hakkımız yendi. İçimiz yandı.

Eğer ki sınıf öğretmenleri alan değişikliği ile benim alanıma, Sosyal Bilgilere, geçirilmese idi ben şimdi atanmış bir öğretmendim. Kaldı ki insanın aklına şu soru geliyor: sınıf öğretmenlerinin en son 69 ile atandığı kpss sınavında biz neden 76-77 puanlarla evde bekledik bunca yıl?

O zaman bizi de sınıf öğretmeni olarak atasaydınız. Bunları da bir kenara bırakarak şunu söyleyeyim: Biz sınıf öğretmenleri kadar şanslı değiliz. Neden mi? Çünkü onlar üniversitelerin ( Marmara gibi, gazi Üniv. gibi) açtığı eğitim programları ile zihinsel engelliler öğretmeni olabiliyor. Ama bize neden en azından bu hak verilmiyor. İnanın Sn. Bakanım bu satırları Size yazarken şu an gözyaşları içerisindeyim.

Gözyaşlarım kendim için ve bu sistemi yönetenler için. Kendim için çünkü o kadar, kaç yıldır emek verdim karşılığını alamıyorum, çevremden baskı yiyorum; psikolojim bozulmaya başladı. Bu sistemi yönetenler için ağlıyorum çünkü bunun hesabını ahirette nasıl verecekler?

Allah hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayacak biliyor musunuz? Hesap çok çetin! Evet belki biraz üzücü şeyler yazdım buraya ama bunlar gerçekler. Kul hakkı ile gelmeyin diyor Rabbimiz. O halde? Hz. Ömer de yönetici idi ama onca insan ile ilgilendi. Nerde ise yönettiği bütün insanların kirpik sayısını biliyordu. Dağda koyun ölse hesabından korkuyordu.

Peki Siz yöneticiler ne yapacaksınız? Hiç düşündünüz mü? Onca insanın hakkına giriliyor. Sosyalciler ve diğer branştaki insanlar hakkını bu alan değişikliğine helal mi edecek zannediyorsunuz? Öyle düşünürseniz yanılırsınız Sayın Vekilim. Gerçi ben Size güveniyorum. Sizin gerçekten çok narin ve yufka bir yüreğe sahip olduğunuzu düşünüyorum.Bizi anlayacağınızı temenni ediyorum ve bu yönde inancım çok kuvvetli samimiyetimle söylüyorum.

Sn. Bakanım,
Biraz önce de Size bahsettim ya Sosyal bilgilerden geçen sene 2313+ alan değişikliği ile 2728 eşittir toplamda 5041 kişi alınmış oldu. demek ki alınmak istenince alınıyormuş. O halde biz Sosyal Bilgiler Öğretmenleri bu sene de bu değer ya bu değere yakın alım olmasını; yani sosyal bilgilere 5000 kontenjan verilmesini istiyoruz. İnşaallah Rabbim dualarımı geri çevirmez ve Size bize 5000 kontenjan verecek irade verir, düşünce verir.

Evet, inşaallah Rabbim Size bunu yaptırtır. Bize sürekli bütçe bahane ediliyor sanki. Bizim İMF'ye olan bocumuz da bitti, daha ne olsun. Gülsün artık şu öğretmenler. Bizi bu zindanlardan kurtarın.

Sosyal bilgilere bu sene geçen seneki gibi 5000 kadro istiyoruz lakin onu da bütçeyi bahane ederseniz biz en az taş çatlasın 3600 istiyoruz. Evet 2013 ağustos ayında 5000 sosyalci atanmak istiyor.

Sn. Bakanım yığılmanın oldukça fazla olduğu bir bölüm Sosyal bilgiler öğretmenliği. Üniversiteler hala da mezun veriyor. Üniversitelerdeki bu bölüm kapatılsın madem o kadar alım olmuyor. Üniversitelere alımda bir kaç yıl ara verilsin sosyal bilgiler bölümüne.

Yoksa daha fazla insan birikecek; daha fazla kişinin atanamıyoruz sloganı ile karşı karşıya geleceksiniz. Yine sizin kafanız şişecek. Bir taraftan insanlar mağdur olacak.

Günümüz toplumsal olaylarına baktığımızda insanların Sosyal Bilgiler yönünden ne kadar eksik olduğu ortada. Çünkü Sosyal Bilgiler çok geniş bir alan ve sosyal konuları içine alan bir ders. Eğer tohum zamanında atılmazsa hasadı gerçekleştiremezsiniz.

Toplumsal dinamiiğin yanında, toplumsal barışın ve sukünetin temelinde sosyal bilgiler dersi vardır. O yüzden bu derse gerekli önem verilmelidir. Kaldı ki küçük yaşta bu dersin geniş bir şekilde öğretimi ve eğitiminin yapılması çok önemli.

Daha çok yazmam gereken şeyler var ancak ne kelimeler ne de zaman yetişmiyor yazacaklarıma.

Sayın Bakanım ve Vekilim, artık sözlerime son verirken Sizden tekrar Sosyal Bilgilere gereken önemi ve kontenjan konusunda bizi tatmin edecek nitelikte sayı vermenizi Sizden temenni ediyorum.

Saygılarımla...

Not: Sn. Bakanım mailimi okuduktan sonra okudum diye geri döner misiniz?
(Bu Mesaj 25-08-2013 02:54 değiştirilmiştir. Değiştiren : KaRNeC.)
25-08-2013 02:36
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Sosyal Bilgiler Öğretmeninden Bakana Mektup ! - KaRNeC - 25-08-2013 02:36

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Atanmayan Öğretmenin Öğretmenine Yazdığı Mektup Videosu KaRNeC 0 546 16-11-2013 12:56
Son Mesaj: KaRNeC
  Yusuf Tekin’den Sosyal Bilgiler Öğretmenlerine Müjde KaRNeC 0 893 30-08-2013 11:24
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 5000 Atama Bekliyor KaRNeC 0 775 23-08-2013 04:00
  Atanmayan Öğretmenin Bakan Avcı'ya Mektup ! Ebru 0 687 20-08-2013 04:25
Son Mesaj: Ebru

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir