643 defa görüntülendi.

MEB öğretmen atamaları başvuru puanı ve kontenjan çizelgesini yayınladı

Ebru
Site Yöneticisi

Mesajlar: 6,579 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 27 Durum: Çevirimdışı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarıyla ilgili atama yapılacak alanları ve başvuruya esas alacak taban puan ve kontenjan çizelgesini yayınladı.

İmage

Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen ataması yapacak.
Atamalar toplam 87 alanda olacak.
Atamalar, 9-10 Eylül'de yapılacak.

Atama için aranan şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSS P10 ve KPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli, zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar, "http://ikgm.meb.gov.tr" internet adresinde duyurulacak.

İmage

TABAN PUAN VE KONTENJAN ÇİZELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar başvurularını, internet üzerinden yaptıktan sonra 2-6 Eylül'de il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak. Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacak. Atamalar 9-10 Eylül'de yapılacak.

Ataması gerçekleşen adaylar, 11 Eylül'den itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle başvurarak göreve başlayabilecek.

Atamaların 39 bin 432'si ilk atama yoluyla, 400'ü kurumlar arası yeniden atama yoluyla, 168'i ise milli sporcuların atanması yoluyla yapılacak.

Atamalarda İngilizce öğretmenliği için 5 bin 34, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 3 bin 953, ilköğretim matematik öğretmenliği için 3 bin 582, Türkçe öğretmenliğ için 3 bin 89, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 2 bin 736, rehber öğretmenliği için 2 bin 628, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği için 2 bin 470, matematik öğretmenliği için bin 979,sınıf öğretmenliği için bin 835, okul öncesi öğretmenliği için bin 809 kontenjan ayrıldı.

Atama yapılacak diğer alanlar ve kontenjan sayıları, MEB 'in internet sitesinde yer alıyor.

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
30-08-2013 08:57
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
MEB öğretmen atamaları başvuru puanı ve kontenjan çizelgesini yayınladı - Ebru - 30-08-2013 08:57

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Son 750 öğretmen atamasından sonra oluşan minimum puanlar KaRNeC 0 2,489 28-11-2013 01:26
Son Mesaj: KaRNeC
  750 kişilik Öğretmen Atamasında Hangi Branştan Kaç kişi alınacak? İşte Cevabı! KaRNeC 0 1,533 21-11-2013 10:23
  Şubat'ta öğretmen atama istegi Başbakana iletildi Ebru 0 687 12-11-2013 09:49
Son Mesaj: Ebru
  Branş Bazında Atama Bekleyen Öğretmen Sayısı KaRNeC 0 874 28-10-2013 12:03

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir