580 defa görüntülendi.

TRT Spikeri Başbakan'ı Eleştirdi ve İstifa Etti !

Ebru
Site Yöneticisi

Mesajlar: 6,579 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 27 Durum: Çevirimdışı

TRT Spikeri Başbakan'ı Eleştirdi ve İstifa Etti !

TRT'nin Arapça kanalında program yapan Mısırlı gazeteci Başbakan Erdoğan'a sitem ederek canlı yayında istifa etti.

TRT Arapça Kanalı'nda program yapan Mısırlı spiker Beshir Abdelfettah canlı yayında Başbakan Erdoğan'ın Mısır politikasını eleştirerek istifa etti. Abdelfettah, bugüne kadar TRT'de çalıştığı için Mısırlılardan özür diledi ve bütün ilişkilerini kestiğini ilan etti.

İŞTE O SÖZLER

İşte Mısırlı gazetecinin o sözleri: "Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır. Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum. Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz. "

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
30-08-2013 09:31
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
TRT Spikeri Başbakan'ı Eleştirdi ve İstifa Etti ! - Ebru - 30-08-2013 09:31

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başbakan'ın Seçtiği Gazeteciler Kimler ? jonhsame 1 30 27-10-2016 08:22
Son Mesaj: dienmaytrangiaabc
  Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu! KaRNeC 0 489 16-08-2014 12:03
Son Mesaj: KaRNeC
  Anayasa Mahkemesi Adalet Bakanına Verilen Yetkileri İptal Etti KaRNeC 0 467 12-04-2014 01:02
  Öğretmen İntihar Etti ! KaRNeC 0 651 20-09-2013 02:40

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir