371 defa görüntülendi.

Biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimiçi

Mesaj: #1
Biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk
Ak Parti Tekirdağ milletvekili Ziyaeddin Akbulut bir açılış töreninde engelliler konusuna değindi ve onları adam yerine koyduklarını söyledi.

Milletvekilinin konuşması şöyle:

"Değerli dostlarım bu toplumda, özürlü, engelli insanlar konusunda bir önyargı vardı. Bunu kabul edelim. Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı. Bunlar evlerde saklanıyorlardı. Babaları anneleri bunları topluma çıkarmaktan sıkılıyorlardı. Ama hükumetimizin 2005 yılında çıkardığı engelliler yasasıyla, biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bu toplumun en değerli varlıkları olduklarını gösterdik" dedi.

Vekil şöyle devam etti:

"Bunda Sayın Başbakanımızın çok büyük katkıları var. Gerçekten, o bir insan sevgisiyle yoğrulmuş bir insan. İnsanı çok seven bir insan. İki sözünden birisi "Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü" der. Gerçekten bu çok anlamlı. Çok şükür bugün evde bakım ücreti, engellilerin yakınlarına yapılan yardımlar ve bu insanlara her türlü ihtiyaçların okulların yapılarak karşılanması konusunda sahip çıkılması, bana göre hükumetimizin yapmış olduğu en önemli, en değerli hizmetlerden, yardımlardan birisidir." diye devam eden vekilin konuşma aralarındaki nüanslara dikkat çekmek istedik.

Toplumda Ak Parti gelmeden önce de Engelliler hakkında bir ön yargı yoktu. İnsanlar evlatlarını o zaman da bağrına basıyordu, şimdi de. Onların engelli olması ailesi için utanılacak, sokağa çıkamayacak kadar mahcubiyet duyulacak bir durum değildi. Böyle düşünen bir aile varsa, onda insan sevgisi de olduğu söylenemez.

Sayın Başbakan'ın söylediği söz gerçekten çok değerli bir söz. "Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü" diyor. Başbakan'ın öyle demesi, kabinenin de aynı düşüncede olduğunu göstermiyor demek ki. Kabineden bir bakan daha bundan birkaç ay önce, lösemili bir kızın eline para tutuşturuyor ve düşürme, orada çok para var diyordu. Şimdi bu milletvekilinin söylediği sözler. Adam yerine koymuşlarmış. Bu sözün benzerini Sağlık Bakanıyken Recep Akdağ da sarf etmişti. Bakan Recep Akdağ'dan görme engelli vatandaşa : "Gözlerin görmüyor sana iş vermişiz". demişti.

Yani bunlar sizin halkınıza yaptığınız bir lütuf değil. Halk sizi 11 yıldır oraya çıkarıyorsa, yaptıklarınızı bir lütuf gibi başlarına kakmayın. Öğretmenler konusunda da böyle. Yıllık belli sayıda ihtiyaç vardır. İhtiyaç kadar bile öğretmen alınmazken, Sizin yaptıklarınız, açtığınız üniversitelere doldurduğunuz milyonlar yüzünden, istihdamı tıkanan mezunlar için 3-5 atama yapıyorsunuz ve medyada bunu sanki hükumet öğretmenlere lütfetmiş gibi gösteriyorsunuz.

Beyler, eğer 3 dönemdir sizi milletimiz orada bulunduruyorsa, size oy veriyorsa, sizi tek başına iktidara getiriyorsa, bir zahmet yapın yani. O hizmetleri cebinizden yapmıyorsunuz. Fazlasıyla aldığınız verginin mini bir bölümünden yapıyorsunuz.

Tekirdağ Milletvekili'nin Videosu
17-09-2013 10:17
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk - KaRNeC - 17-09-2013 10:17

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir