363 defa görüntülendi.

Taşeron İşçi Bunları, Bakanın Yüzüne Söyledi!!

Arzu Rana
Super Moderator

Mesajlar: 1,061 Katılma Tarihi: 19-03-2011 Rep Puanı: 42 Durum: Çevirimdışı

Taşeron İşçi Bunları, Bakanın Yüzüne Söyledi!!

İmage

"Yatlarınız, katlarınız yetsin artık; biraz da biz kazanalım, paramız olsun ki; sizin sattıklarınızı alabilelim" dedi ardından da Bakan Faruk Çelik'e seslendi: "Buyurun asgari ücretle bir ay siz geçinin."

Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre Çalışma Meclisi toplantısında patronlar adına ilk sözü Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Tuğrul Kutadgobilik aldı. Çalışma hayatındaki sorunları sıralarken, bir taşeron işçi sorunlarını dile getirmeye başladı. Bunun üzerine Kutadgobilik, "Buyur gel burada anlat" diyerek kendisini kürsüye çağırdı.

Bir kamu kuruluşunda taşeron işçisi olarak, danışma görevlisi olduğunu belirten işçi, "Çalışma Bakanımız asgari ücretle geçinilebilir" dedi. Buyursun kendisine verelim, geçinsin" dedi.
Kutadgobilik, işçinin çalışma koşullarının zorluğuna ilişkin sözlerine katıldığını belirterek, işçiyi yerine gönderdi ve konuşmasını tamamladı.

BAKAN ÇELİK SÖZ İSTEDİ

Bakan Faruk Çelik, bir sonraki konuşmacıyı beklemeden söz almak istediğini bildirdi. Çelik, "Burası slogan atma yeri değil. Kimse kimsenin söz hakkını alamaz. Hangi milletvekili 2 yılda emekli olabiliyormuş. Ayrıca ben asgari ücretle geçinilebilir, demedim. Asgari ücret geçim ücreti değil, işçiyi koruma ücretidir, dedim. Sözleri yarım yamalak alıp, farklı yerlere çekmeyin" dedi.

"Ayrılık olmasaydı, birlikteliğin değeri anlaşılır mıydı ?" (A.R.T)
27-09-2013 09:07
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Taşeron İşçi Bunları, Bakanın Yüzüne Söyledi!! - Arzu Rana - 27-09-2013 09:07

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ak Partili Vekil Bunu da Söyledi Sonunda !!! KaRNeC 1 766 03-02-2013 08:53
Son Mesaj: Arzu Rana

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir