779 defa görüntülendi.

Atanamayan öğretmenler Şubat 2014 öğretmen ataması için eylemde

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,185 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Atanamayan öğretmenler Şubat 2014 öğretmen ataması için eylemde
Atanamayan öğretmenler isyanda. 2014 yılı şubat ayında 40 bin atama istiyorlar. AK Partili Nurettin Canikli'nin aksine Şubat ayında öğretmen ataması olmayacağını her fırsatta dile getiren Bakan Nabi Avcı'dan Şubat 2014'te atama bekleyen atanamayan öğretmenler yakın zamanda eylem yapmayı planlıyor.Bu sene Şubat ataması olacak mı, olmayacak mı? KPSS 2013 öğretmen atamalarının en önemli aşamalarından biri olan Şubat ataması geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmayacak. Anlaşılan Bakan Nabi Avcı öğretmen atamalarını tek bir seferde halletmeyi düşünüyor. 2014 Şubat ataması olacak mı olmayacak mı?

2014 şubat ataması olacak mı olmayacak mı diye soruyorsanız sizler için cevabı verelim. Bu sene merakla beklenen bu konunun açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan geldi. Bakan Avcı, geçen Şubat ayında olduğu gibi bu sene Şubat atamasının da olmayacağını söyleyerek öğretmen adaylarını üzdü. Bu sene 2014 Şubat ataması olmayacak.

Ücretli öğretmenlik denilen sağlıksız sistemin bitmesi için bu sene Şubat ayında atama yapılması gerekiyor. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı böyle bir hamleye gerek görmemiş görünüyor. Geçen Şubat ayında olduğu gibi bu Şubat ayında da atama yapılmayacağını söyleyen Nabi Avcı, Eski Bakan Ömer Dinçer'i aratmayacak politikalara devam ediyor. KPSS öğretmen atamaları sürecindeki zorluklar devam ediyor.


2014 Şubat ataması bu sene olmayacak. Zaten bu sene dershaneler de kapatılıyor. Kısacası bu sene eğitim dünyasında fazla radikal değişiklikler yapılıyor. Öğretmen atamaları 2013 KPSS sürecinde de, önemli olan Şubat ataması bu sene geçen sene olduğu gibi gerçekleştirilmeyecek.

Bakan Nabi Avcı'ya bakılırsa bu sene Şubat ataması olmayacak. 2014 Şubat ataması olacak mı olmayacak mı şeklinde kuşkularınız varsa Bakan Nabi Avcı'nın son açıklamalarını sizlerle paylaşalım. Bu sene Şubat ataması olmayacak. Öğretmen atamalarında son durum haberi Spothaber.com'da.

Öğretmen adayısınız ve bu sene olmadı değil mi? O halde Şubat 2014 atamasında atanırım diyorsanız, umutlarınız suya düştü. Bu sene Bakan Nabi Avcı'nın açıklamalarına göre, Şubat 2014 öğretmen ataması olmayacak. Seneye bir kez daha KPSS sınavına girmek zorundasınız. 2014 Şubat öğretmen ataması olacak mı olmayacak mı? İşte son durum...

2014 Şubat ataması son durum ne oldu? Öğretmen adaylarının merakla bekledikleri bu habere göre, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu sene Şubat ayında geçen sene olduğu gibi atama yapılamayacağını söyledi.2014 Şubat ataması gerçekleştirilmeyecek.

KPSS 2013 öğretmen atamaları maratonunda son merhale olan Şubat ataması bu sene olacak mı? Öğretmen adaylarının merak ettikleri bir konu olarak Şubat atamalrıyla ilgili Bakan Nabi Avcı bir açıklama yaptı ve açıklamasında böyle bir atamanın gerçekleştirilmeyecepini dile getirdi, tıpkı geçen sene Ömer Çelik'in açıkladığı gibi... Bu sene Şubat öğretmen ataması olacak mı sorusunun cevabı, hayır, olmayacak....

Önümüzdeki yıl Şubat 2014'te öğretmen ataması her yıl yapılırdı. Ta ki, geçen seneye kadar. Geçen sene Bakan Ömer Dinçer'in kaldırdığı uygulama, bu yıl da devam ediyor. 2014 Şubat öğretmen ataması yapılacak mı? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl Şubat öğretmen ataması hakkında son karara vardı. Eski Bakan Ömer Çelik'in uyguladığı politikayı devam ettiren Nabi Avcı, 2014 Şubat atamasının olmayacağını söyledi. Öğretmen adaylarının bir umut kapısı daha kapanırken, 2014 Şubat ataması da bir başka bahara kaldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 2014 Şubat ataması açıklaması önceki günlerde gelmişti. Bu yıl öğretmen atamalarının sadece Eylül ayında gerçekleştirileceğini dile getiren Bakan Nabi Avcı, KPSS 2013 öğretmen atamaları sürecine son noktayı bu şekilde koymuş oldu. İşte Bakan Nabi Avcı'nın Şubat öğretmen ataması açıklaması Spothaber.com'da.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 2014 Şubat öğretmen atamasına dair bir açıklama geldi. Geçen yıla kadar her yıl Şubat ayında yapılan atamalar bu seneden beri yapılmıyor. Bu da yerleşik olarak artık hiç bir Şubat atamasının olmayacağını işaret ediyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da bu yeni sistemi oturtmak için 2014 Şubat atamasının olmayacağını dile getirdi.

Öğretmen adayları, eğer ilk atama ve ek atama 2013 ile yerleşemediyseniz size kötü haberlerimiz var. Bu sene 2014 Şubat öğretmen ataması gerçekleşmeyecek. Bunu açıkllayan yetkili merci Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı. Artık tüm atamalar Eylül ayında belli oluyor. İnsanlar Eylül ayında atandı atandı, atanamzsa sadece ücretli öğretmenliğe tabi kalıyor. Bu da hiç sağlıklı bir sitem değil, zira ğcretli öğretmenlik hiç bir garantisi olmayan ve çok düşük ücretlerle çalışılan bir yapıda. Yani, eğer ücretli öğretmen olarak işe başlarsanız, yerine geldiğiniz öğretmen okula dönüş yaptığı an size gerek kalmıyor. Herhangi bir sözleşme söz konusu değil. Bu yüzden Şubat ataması 2014'ün olmayacağını öğrenen adaylar bir hayli üzüldü.

Önceki gün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atanamayan öğretmen adaylarına kötü bir haber verdi. Geçen sene Şubat ayında da atama olmamıştı, ancak önceki senelerde hemen hemen her yıl Şubat ayında da öğretmenler atanıyordu. MEB'den gelen bu açıklamaya göre, 2014 Şubat ayında atama olmayacak. 2014 Şubat ataması son durum ne? Bütün eğitim haberlerine an be an Spothaber.com ile ulaşabilirsiniz.

2013 Şubat ataması son durum ne? Şubat ayında öğretmen ataması olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ataması mevzusuna son noktayı koydu. Bundan sonra hiç bir sene olmaması planlanan Şubat ataması, geçen sene olduğu gibi bu yıl da yapılmayacak. AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Cankli bir kaç gün önce olmlu sözler söylerken, ne oldu da Şubat atamasından vazgeçildi bilemiyoruz...

Önceki gün öğretmen adaylarına üzücü bir haber geldi. Bu sene 2013 öğretmen atamalarında atanamayan öğretmenler, Şubat 2013'te bir atama olup olmadığını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuyla ilintili bir açıklama yaptı. 2014 Şubat öğretmen ataması olacak mı? Bakan Avcı'ya göre Şuabt 2014 ataması olamayacak.

2013 öğretmen atamaları ile atanamayan öğretmenlerin tek umudu olan 2014 şubat ataması olacak mı? Bu sene ilk atama ile 37 bin, ek atama ile de 3 bin olmak üzere toplamda 40 bin öğretmen istihdam edildi.

Atanamayan öğretmenlerin merakı ise Şubat 2014'te KPSS ile bir atama yapılıp yapılmayacağıydı. Bir kaç gün önce AK Parti grup başkan vekili Nurettin Canikli olumlu açıklamalar yapmıştı. Ancak bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan kötü haber geldi. Geçen sene Şubat ayında da atama yapılmamıştı, Avcı'nın açıklamasına göre bu sene de öyle bir çalışma gerçekleşmeyecek. 2014 Şubat öğretmen ataması olmayacak...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adaylarına üzücü haber verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bir televizyon programında soruları yanıtladı. Bakan Avcı Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adayları için sevindirici bir haber vermezken, "Atama tarihlerini ve miktarlarını bizim bu konuda karar vermesi gereken Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı'dır. Bütçe dengelerinin hesaba katılması gereken kararlar. Başbakanımızın, Milli Eğitim Bakanın, Maliye Bakanının, Çalışma Bakanının böyle bir açıklaması yok" dedi. Bakan Avcı, başörtülü öğretmenlik yapmak isteyenlerin önünde yasal bir engel olup olmadığı sorusuna "Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin" cevabı verdi.

"Başörtüsü serbest mi?" sorusu üzerine de Avcı, "Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler. Öğretmenlerimiz kendilerinin karar vereceği konusunda birbirlerini rencide edecek şeyler söylemesinler" ifadelerini kullandı.
25-10-2013 08:24
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Atanamayan öğretmenler Şubat 2014 öğretmen ataması için eylemde - KaRNeC - 25-10-2013 08:24

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2017 Sözleşmeli öğretmen atamalarının tüm detayları KaRNeC 0 873 19-02-2017 11:24
Son Mesaj: KaRNeC
  2014 ÖSYM KPSS soru ve cevapları linki KPSS puan hesaplama motoru (2014 KPSS) KaRNeC 0 808 06-07-2014 11:00
Son Mesaj: KaRNeC
  Şubat Ataması Sonrası En düşük Puanlar Taban Puanlar KaRNeC 0 874 08-02-2014 03:01
Son Mesaj: KaRNeC
  Şubat Ataması Ne Zaman Yapılacak ? KaRNeC 0 1,492 30-11-2013 12:33
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir