288 defa görüntülendi.

Ktunnel

b.a.f.
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,500 Katılma Tarihi: 01-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Ktunnel
İnternet kullanıcıları istedikleri sayfaları ulaşmalarında sorun yaşanabilecek durumlar ile karşı karşıya kalabilirler. Bu gibi durumlar için öncelikle DNS ayarları değiştirmek ve farklı bir server üzerinden bağlanılması önerilmekteydi. Yazdığını DNS verimli olmaması durumunda ise internet kullanımınızı ciddi anlamda etkileyebilecek sorun yaşanılabilmesi kişileri, yasaklı sitelere giriş sayfalarına yönlendirmeye başladı.

Özellikle Türkiye'de bu uygulama oldukça gündemde olmakla beraber kullanıcıların istedikleri sitelere erişim sağlayamamaları da tepkilere neden olmaktaydı. İlk zamanlarda erişim sağlanabilmek için uygulanan site ktunnel olarak bilinmektedir. Bu site sayesinde giriş yapmak istediğiniz yerlere sizleri otomatik olarak yönlendirerek erişim sağlamanızda yardımcı olunmaktadır. Erişimi sağlarken sizleri farklı bir DNS ile o siteye yönlendiriyor ve giriş yapmanızı sağlıyor. Yasaklı sitelere giriş sayfaları oldukça fazla sayılarda kullanımın yapılmasının gerekçesi ise çok sayıda sitenin vermiş olduğu içeriklerde ve reklamlarda özellikle çocukların ulaşım sağlayamamasından kaynaklıdır. İnternet kullanımı çoğu kişi için özgürlük olarak tanımlansa da bu sayıda yapılan şikayetler ve taleplerde ön planlarda tutularak yasaklama işlemleri mahkeme kararları ile uygulanmaktadır.

Yasaklı sayfalara girişlerde ktunnel kullanımı yaparak hem kuralları hiçe saymamış, hem de farklı bir DNS ile bağlantı kurmuş olacaksınız. Yasaklı sitelere giriş için sayfamızı ziyaret edebilir, kolaylıkla istediğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Yasaklı siteler hakkında sayfamızda sizlere gerekli bilgilendirmelerde açıklanmış olmakla beraber, bilmediklerimiz hakkında öğrenmenizi sağlayacak metinler içerisinde anlatılan konular ile kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.
16-03-2014 04:53
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Ktunnel - b.a.f. - 16-03-2014 04:53

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir