236 defa görüntülendi.

oyungemisi

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,523 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
oyungemisi
Bilinen yanlış kanının aksine bilgisayar oyunları oynamanın bireyle üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Her tür faaliyette olduğu gibi çok fazla oyun oynamanın beyin, göz ve diğer organlar üzerinde olumsuz etkiler yaratacağı bilinmektedir. Zekâ geliştirmeye yönelik el, göz koordinasyonunu artıran ve dikkat odaklanmasını sağlayan flaş oyun kategorilerinin en gelişmiş ve en keyifli türlerini oyun gemisi adlı sitede bulabilirsiniz.Bilgisayar oyunları ile ilgili dikkat çekici araştırmalardan biri de Kaliforniya Üniversitesi’nden Patricia Greenfield’ın yaptığı çalışma
sonuçlarıdır. Greenfield’ın gerçekleştirdiği deneylerde bilgisayar oyunlarının, çocuğun sembolik kodları çözme yeteneğini ve analitik düşünmesini geliştirdiğini ortaya koymuştur. Washington Üniversitesi ve birçok özel kuruluş tarafından yapılan deneylerde, bilgisayar oyunları oynayan çocukların oynamayanlara oranlabteoriyi pratiğe dönüştürmekte çok daha başarılı oldukları bazı sorularda da diğer yaşıtlarından daha zeki oldukları saptanmıştır. Bir diğer olumlu tespit ise genellikle İngilizce olarak kurgulanmış olması nedeni ile çocuklarda yabancı dil gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Türkçe ve İngilizce birçok etkin oyun türünün yer aldığı oyungemisi sitesinde her yaş grubuna uygun oyunlar yer almaktadır. Eğlenceli, etkin ve verimli zaman geçirmek isteyenler oyungemisi adresinde yer alan keyifli oyunlardan yararlanabilir.
15-04-2014 07:16
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
oyungemisi - osman75 - 15-04-2014 07:16

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir