164 defa görüntülendi.

Ses Yalıtımı Süngeri

osman75
Profesör Dr.

Mesajlar: 2,071 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimiçi

Ses Yalıtımı Süngeri

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtım süngerini yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır.

Gürültünün insan üzerinde psikolojik ve fizyolojik pek çok zararı bulunmaktadır. Gürültü, hastalıklara yol açan stresin en önemli nedenlerindendir. Bu hastalıkları kısaca şöyle sıralayabiliriz. Sinirlilik, algılama güçlüğü, iş veriminde düşüş, uykusuzluk, dolaşım sistemi bozuklukları, çeşitli vücut salgılarında anormallik, kalıcı işitme kayıpları, hamile bayanlarda erken doğum ve düşük.

Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kanıksamış olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.
29-04-2014 04:39
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Ses Yalıtımı Süngeri - osman75 - 29-04-2014 04:39

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Epa Yalıtım - Ses Yalıtımı kalp 0 51 27-07-2016 09:45
Son Mesaj: kalp
  Styronit / Ses Yalıtımı / suheyl1963 0 74 01-02-2016 11:11
Son Mesaj: suheyl1963
  Tavan Ses Yalıtımı meyado 0 479 24-04-2015 10:01
Son Mesaj: meyado
  Zemin Ses Yalıtımı osman75 0 210 19-03-2015 11:33
Son Mesaj: osman75

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir