221 defa görüntülendi.

SERİNLİK GÜZELDİR

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,543 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
SERİNLİK GÜZELDİR
Klima sektörü endüstriyel ve bireysel olmak üzere iki gruba ayrılır. Endüstriyel klima sektörü yıllardır güncel bir konu olduğu için her şey yerli yerine oturmuş durumdadır. Üreten ve satan bilinçlenmiş bir şekilde ve bilinçli olarak bir servis şekli kurmuştur. Fakat bireysel şekilde olan klima sektörü dünyada özellikle de Türkiye de yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış ve hızla büyümektedir. Dolayısıyla yukarıda söylediğimiz birçok problemin olması da ilk aşamada normal gibi olmakla beraber istenen geçiş sürecinin kısa sürmesidir.
Klima tipleri oldukça çeşitlidir.Split tip klimalar, kullanım, yerleştirme ve arındırma kolaylıklarının yanı sıra işlevsellikleri ve görünüş açıdan da pencere tipi klimalara göre daha çok tercih edilmektedir. Split tip klimaların en büyük avantajı mekânda istenen herhangi bir konuma monte edilebilirliğidir. Bu tip klimaların duvar, yer, asma tavan ve kanallı çeşitleri vardır. Aynı zamanda iç ve dış olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Kondanser dış ünitede bulunurken hava ve serinletme ünitesi iç mekândaki ünitede yer almaktadır. Split tip klimalar ortam içindeki sıcaklığı istenen ve önceden ayarlanan biçimde otomatik olarak tutma özelliklerine sahip olduğu gibi programlanma imkânıyla da otomatik olarak açılıp kapanabilmektedir.
İnsanlar gelişen klima teknolojisini pek yakından takip etmedikleri için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünürler. Ancak durum hiç de böyle değildir. Çünkü teknolojik gelişmelerle birlikte klimalar bir hayli ekonomik ve sessiz çalışırhale geldi. Elektrik tüketimi ve bakım masrafları de gözle görünür bir şekilde azaldı. Yeni klimalarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve serinletme özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı pis koku ve havada bulunan parçacıklardan arındırarak temizlemektedir. Bu alanda bilgi ve destek almak istiyorsanız http://www.fujielectricklimaservis.net adresine başvurmanız yeterlidir. Çünkü fujielectrick klima servisinet adresinde size en kaliteli hizmet verilecektir.
14-05-2014 04:41
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
SERİNLİK GÜZELDİR - osman75 - 14-05-2014 04:41

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  SAĞLIKLI SERİNLİK osman75 0 185 29-04-2014 10:37
Son Mesaj: osman75

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir