141 defa görüntülendi.

SICAKLARDAN KORUNMAK

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,502 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
SICAKLARDAN KORUNMAK
Klimalar insanların daha konforlu ve verimli yaşaması gayesi ile kapalı ortamların havasını soğutan, nemini azaltan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden araçlardır. Evler, araçlar, toplu taşıma araçları ve iş yerleri gibi yerlerde hele ki son yıllarda oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Klima, hayatımızın çok büyük bir bölümünde bize çok destek sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı klima ücretlerinin fiyatını pek de düşünmeyiz. Klimayı kullanmak istediğimiz yer çoğu zaman çok sıcak olan bir bölgedir. Bu sıcak bölgelerin kişiler üzerindeki olumsuz etkiler çok fazladır. Örneğini sıcaklığı yüksek bir yerde bulunan kişilerin tansiyonları kötü etkilenir. Düşük ya da yüksek tansiyon da kesinlikle kişilerin motivasyonunu düşürmektedir. Motivasyon düşüklüğünün hayatındaki etkilerini gören kişiler klimanın önemini gayet iyi bilirler.
Kapasitesi ve yeri yanlış seçilmiş kalitesiz bir klima insan sağlığına ciddi şekillerde zarar verebilir. Nasıl bir konumda olursa olsun klima rüzgârının önünde durulmamalıdır. Aynı şekilde klima çarpmalarının nedeni klima rüzgârının karşısında durmaktan olmaktadır. Klimaların oluşturduğu hava akımının ortamda bulunan kişileri rahatsız etmemesi için manuel ve otomatik kanatçıklardan yararlanılmalıdır. Bu kanatçıklar gerektiği gibi kullanıldığında klimalar sağlık için herhangi bir tehlike taşımayacaktır.
Hava filtresinin temiz olup olmadığı kontrol edilmeli ve klima filtresi 15 günlük aralarla düzenli olarak temizlenmelidir. Hava girişi veya çıkışının önünün kapalı olmadığına dikkat edilmeli, herhangi bir sorun varsa kaldırılmalıdır. Pencere veya kapının açık olmamasına özen edilmeli ve açıksa kapatılmalıdır. Soğutma sırasında camdan doğrudan güneş ışığı geliyor ise perde kapatılmalıdır. Soğutma sırasında odada çok sayıda kişi veya ısı kaynağı olmadığına özen gösterilmelidir. Isı ayarının doğru olduğu mutlaka kontrol edilmelidir. Fakat hala sorun geçmiyor ise general klima servisi
orgadresine başvurabilirsiniz http://www.generalklimaservis.org adresinde kafanızda ki bütün soru işaretlerine cevap bulacaksınızdır.
15-05-2014 12:50
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
SICAKLARDAN KORUNMAK - osman75 - 15-05-2014 12:50

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir