109 defa görüntülendi.

Viyanada eğitim

cirox
Yardımcı Doçent

Mesajlar: 161 Katılma Tarihi: 19-04-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Viyanada eğitim

Türkiye’de okumak istemeyen ve yurtdışına gitmek isteyen birçok öğrenci ilk olarak Avusturya, Macaristan ve Almanya’yı tercih etmektedir. Avusturya tercihler arasında en sık gördüğümüz ülkedir diyebiliriz. Viyana üniversitesi son derece başarılı bir üniversite olmasının yanında uluslar arası arenada da ciddi bir yere sahiptir. Burada okumak ve sonrasında mezun olmak çok ciddi ayrıcalıklara sahip olmak demektir. Bu nedenle de Türkiye’de okumak istemeyen ya da istediği başarıyı elde edemeyen öğrenciler Avusturya’yı tercih etmektedir. Kaldı ki, Viyanada eğitim ne denli kaliteli ve ne denli uygun fiyatlı olduğu da öğrenciler tarafından bilinmektedir. Öğrenciler yaptıkları araştırmalar ile bu ülke de okumanın yabancı dilleri içinde çok iyi olacağına inanmaktadırlar.

Avusturyada üniversite okumak hayal olmaktan çıktı diyebiliriz. Artık birçok firma bu konuda hizmet veriyor ve öğrencilerin vize almasından okul kabulüne kadar birçok işlemi hallediyor. Bu durumda da öğrencilerin hiçbir şey yapmadan tıpkı Türkiye’de üniversite yerleşiyormuşçasına rahat bir dönem geçirmesini sağlıyorlar. Yukarda da bahsettiğimiz gibi Avusturyada eğitim son derece uygundur. Devlet üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilir ve çok cüzi rakamlar ödeyerek istediğiniz mesleği elinize alabilirsiniz. Bunun için çok çalışmalı ve dilinizi iyice geliştirmelisiniz. İngilizcenin de artık dünya da yaygın bir dil olduğunu düşünürsek, yurtdışında okumak ve eğitim almak gelecek hayatınızda sizlere çok daha farklı kapıların açılması için yardımcı olacaktır.
15-05-2014 01:35
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Viyanada eğitim - cirox - 15-05-2014 01:35

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sektörel bazlı kurumsal danışmanlık ve eğitim zubamba 0 19 21-09-2016 07:37
Son Mesaj: zubamba
  Ömür Boyu Eğitim mesut78 0 24 05-09-2016 02:28
Son Mesaj: mesut78
  Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifika Programı coestar333 0 28 23-08-2016 10:20
Son Mesaj: coestar333
  Yurtdışı eğitim danışmanlığı rree64 0 24 21-08-2016 01:27
Son Mesaj: rree64

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir