141 defa görüntülendi.

HAVAYI CİĞERİNİZDE HİSSEDİN

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,526 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
HAVAYI CİĞERİNİZDE HİSSEDİN
Çağın en büyük gelişmesi teknoloji alanında olmuştur. 100 yıl önce hayal bile edilemeyen araçlar, aletler bugün herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir pazarda alıcısını beklemekte. Giderek fabrikalaşan ve küreselleşen dünyamızda ise en büyük problem giderek artan kuraklık, küresel ısınmadır. Küresel ısınmadan ötürü azlar kurak ve yanıcı sıcaklarla geçerken kışları yağış olmamasına rağmen keskin soğuklar olmaya başlamıştır. Dünyadan salınan zararlı gazlar atmosferde geri dönerek dünya yüzeyine yansımış ve genel olarak sıcaklıklar artmaya başlamıştır. İklim böyle değişirken insanlar kendilerini kapalı mekanlarda iklimlendirme yollarına gitmişlerdir. En başlıca iklimlendirme aracımız ise klima haline gelmiştir. Klimadan önce kullanılan vantilatör ise geçici bir çözüm olmuştur hava akımını mekâna sert ve eşit verememesi dolayısıyla tercih edilmemiştir.
Klima ise yazları dışardaki kavurucu sıcaktan kaçarak insanlara ferah ve serin mekân imkânı sunmuştur. Kışları ise ortamdaki havanın sıcaklığını arttırmıştır. Uzaktan kumanda ve açılıp kapanabilen kanalları sayesinde mekânın her yerine havanın dağılımını sağlayabilmektedirler. Bahar aylarında ise polen alerjisi olanlar için klima bir mucizedir. Klima sadece sıcak ve soğuk hava üflemez. Ortamdaki havayı sizin için temiz hale getirir. Dışarının etkisini bulunduğunuz ortamlarda hissetmemeniz mümkün. Nefes ve üst solunum yolları problemleri olan bireyler ortamdaki rutubet ve küf gibi kokulardan kurtulmak için klima kullanmalılardır.
Klimayı her ne kadar ortamda kaliteli hava elde etmek için kullansanız da klimanızın bakımları ve onarımları yapılmadığı sürece daha büyük tehlike altında olmuş olursunuz. Ortamdaki mikroskobik canlılar klimanın havayı emmesiyle hava kanallarına girer, zamanında bakımı yapılmadığı takdirde havayla birlikte bunlar da sizin soluduğunuz havaya karışmış olacaktır. hitachiklimaservis.gen.tr sizlerin soluduğunuz havaya verdiğimiz değerden ötürü kurulan bir web sitesidir. http://hitachiklimaservis.gen.tr/ adresinden klima bakımı ve klimalar hakkında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.
15-05-2014 01:30
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
HAVAYI CİĞERİNİZDE HİSSEDİN - osman75 - 15-05-2014 01:30

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir