193 defa görüntülendi.

Saç Dökülmesi Hakkında Bilgiler

sacdokulmesi
Öğretmen
**

Mesajlar: 1 Katılma Tarihi: 09-06-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Saç Dökülmesi Hakkında Bilgiler

Uzun süredir saç dökülmesi ile alakalı çeşitli şeyler araştırıyorum. Cidden ilginç bir konu bu bana göre. Düşünsenize onlarca yıldır kafanızda olan saçınız bir süre sonra dökülmeye, yeniden çıkmamaya başlıyor. Bu konunun biraz üzerine gittim ve ansiklopedilerden tutun internet sitelerine kadar pek çok farklı kaynaktan faydalanarak bilgiler edindim. Bunları sizinle paylaşarak biraz faydalı şeyler yapmak istiyorum. Son zamanlarda okullarında kapanmaya yaklaşması sınavların bitmesi vs. derken boş boş oturduğumu fark ettim. Ben de bari bu konu da bildiklerimi derleyip bir makale sunayım hem de kaynaklarımı da insanlara göstereyim dedim. Saç dökülmesi hakkında bilgi sahibim olduğu için boş boş oturmayıpta ne yapsam diye düşününce ilk aklıma bu konu geldi. Açıkçası amacım bir konu da sizleri temel olarakta olsa saç dökülmeleri hakkında bilgi sahibi yapmak. Yani insanların neden saçları dökülür gibi temel soruların kafanızda bıraktığı soru işaretlerini yok etmeyi amaçlıyorum.

İlk olarak belirtmeliyim ki saç dökülmesi bir hastalıktır. Bu konu çok fazla tartışılmış ve en sonunda bu sonuca varılmış. Peki bu sonuca varılmak için hangi aşamalardan geçilmiş? Tabii onlarca farklı araştırma yapılmış. Bunlar klinik araştırmalar, pek çoğu üniversitelerde yapılmış ve benim açımdan oldukça güvenilir. Bence sizde güvenip bana güven verin çünkü kaynaklar gayet ikna edici konumda ve bunu mantıklı testlerle ispatlıyorlar. Burada hastalık olarak adlandırmamızın temel sebebi psikolojik olarak ortaya çıkardığı sorunlar. Yapılan devasa araştırmalar bizlere gösteriyor ki saç dökülmesi kişinin psikolojisinde çok önemli sorunlar oluşmasına neden oluyor. Buradan yola çıkarak rahatça diyebiliriz ki saç dökülmesi hastalıktır. Geçmişte bunun hastalık olarak görülmesini uygun görmeyen uzmanlar dahi son zamanlarda hastalık olduğunu kabullenmeye başlamışlar. Bunun sebebi kişi psikolojisine verdiği hasarın defalarca ispatlanması.

Bunun dışında sizi bilgilendirmek istediğim bir başka konuda kaynak kaygısı. Ben bu konuda bilgilenirken dediğim gibi pek çok farklı kaynaktan yararlandım. Fakat son zamanlarda açılan ve oldukça kaliteli bir site var. Benim oldukça ilgimi çekti ve adeta ufkumu açtı desem sanırım yalan olmaz. Bu site üzerinden saç dökülmesi ile alakalı bilgilerimi tazeledim ve bu bana ciddi söylüyorum çok iyi geldi. İşin ilginç tarafı o sitede başka bir siteyi kaynak gösterip öneriyor. Oldukça kaliteli bir başka siteyi. Saç dökülmesi hakkında o siteyi de inceledim ve oldukça kaliteli olduğu kanısına karar verdim. Ben sizin için saç dökülmesi kelimelerinden bir tanesine linkli bir şekilde ilk söylediğim sitenin adresini köprüledim. Biraz bulmacaya dönsün istiyorum işsizlik işte. Bulursanız 2 siteye de rahatlıkla ulaşmanız gayet kolay olacaktır. Ne kadar ekmek o kadar köfte diye boşa dememiş atalarımız. Ben yazıyorum emek veriyorum, eğer sizde istiyorsanız o saç dökülmesi kelimesine linkli olan site adresini bulup tıklayarak amacınıza ulaşacaksınız.

Son olarak saç dökülmesi çözümü hakkında da bir parça bilgi vermek istiyorum. Saç dökülmesi bir hastalık ve en kısa sürede tedavi edilmesi gerekiyor diye daha önceden de sizlere bu yazının içerisinde söylemiştim. Bu hastalığın tedavisine karar verildiğinde nasıl aşamalardan geçiliyor? Buna biraz odaklanalım yazının son bölümünde. Biliyoruz ki saç dökülmesi genellikle sebepleri ortadan kalktığında kendisi de ortadan kalkan bir hastalıktır. Yani neden olan şeyleri kaldırdığınızda size yapışıp kalacak bir hastalık değildir. Fakat yine de sizin doktora gitmenizi öneririm burada yazacaklarım sadece ve sadece alternatif olarak tarafınıza sunulmuş şeyler olacaktır. Bilmelisiniz ki saç dökülmesi nedenlerini araştırmak için kullanabileceğiniz çok fazla site var. Yukarıda verdiğim sitelerin tamamında bu nedenlere değinilmiş. Aşamalara geçecek olursak tabii ki ilk önce teşhis şart. Teşhis için günde dökülen saç sayısının 100 telin altında mı üstünde mi olduğuna dikkat ediyoruz. Bu sayede hastalık boyutunda bir saç dökülmesi ile mi karşı karşıyayız yoksa sıradan bir şekilde mi dökülüyor saçlarımız anlayabiliyoruz. Her zaman için bu yöntem geçerlidir tereddüte düşmeden kullanabilirsiniz. Daha sonra ise tedavi aşaması var. Eğer bir uzmandan yardım almadan yalnız başınıza üstünden gelmek istiyorsanız sebebini bulup ortadan kaldırmalısınız. Saç dökülmesi sorununa karşı sık kullanılan bazı bitkisel tedaviler vardır. Dilerseniz bunlardan da faydalanabilirsiniz. Pek çok farklı kür bulunuyor çam yağı vs. gibi.

Yukarıda verdiğim bilgiler saç dökülmeleri hakkında en temel bilgilerdir ve en azından saç dökülmesi yaşayan herkesin az çok bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Umarım yararlı olabilmiştir.
09-06-2014 05:58
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Saç Dökülmesi Hakkında Bilgiler - sacdokulmesi - 09-06-2014 05:58

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Pratik Bilgiler Rehberi seohaber 0 13 02-12-2016 10:59
Son Mesaj: seohaber
  Kamuflaj Seçimi Hakkında Genel Bilgi zubamba 1 12 30-11-2016 04:28
Son Mesaj: hoangmm141147
  Masaj Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey Bu Sitede..! zubamba 0 30 02-10-2016 07:11
Son Mesaj: zubamba
  astropay hakkında sık sorulan sorular coestar333 0 19 08-09-2016 07:15
Son Mesaj: coestar333

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir