154 defa görüntülendi.

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

osman75
Profesör Dr.

Mesajlar: 2,074 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimiçi

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

İnsan hayatını olumsuz etkileyen faktörlerden biri de gürültüdür. Gürültü insanları rahatsız ettiği gibi sıkıntı ve stres içerisine de sokmaktadır. Bu sebepten dolayı okul ve hastahane gibi gürültünün olumsuz etki yaratacağı mekanlar ses yalıtımı ile güvence altına alınmıştır.

Ses yalıtımı sinema salonlarında seslerin birbirine karışmaması için yine bu mekanlarda da kullanılmaktadır. Peki ses yalıtım malzemeleri hangileri ses izolasyonu sağlamakta şimdi bu malzemelere göz atalım.

Cam Yünü: Isıya dayanıklı bu malzeme camın ergitilmesi ile elde edilmektedir. Bu malzeme ses yalıtımında olduğu gibi ısı yalıtımında da kullanılmaktadır.

Taş yünü: İnorganik hammadde olan bazalt taşının yüksek sıcaklıkta ergitilmesi ve kullanılacağı kalınlıkta prenslenmesi ile meydana gelir.

Polietilen: Kullanım yeri amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde boru ve levha olarak kullanılmak üzere üretilen bir petrol ürünüdür.

Kauçuk Köpüğü: Hammaddesi kauçuk olan bu malzeme ısı ve ses yalıtımında kullanılır.
Ahşap Yünü: Malzemesi ahşap olan bir yalıtım ürünüdür.

Poliüretan: Günlük hayatta kullanılan buzdolaplarında bulunan malzemedir.
Melamin Köpüğü: Yalıtımda kullanılan bu ürünün ham maddesi melamin plastiğidir.
13-06-2014 11:12
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler - osman75 - 13-06-2014 11:12

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sürekli kullanılan ama anlamı bilinmeyen kelimeler rree64 0 24 13-08-2016 04:11
Son Mesaj: rree64
  Partinizi Renklendiren Malzemeler, Eğlenceli Dükkan'da! seo1234seo 0 49 20-06-2016 06:50
Son Mesaj: seo1234seo
  Akustik Malzemeler b.a.f. 0 128 06-03-2015 07:24
Son Mesaj: b.a.f.

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir