105 defa görüntülendi.

PIRLANTA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Tanitim
Profesör Dr.

Mesajlar: 760 Katılma Tarihi: 15-06-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

PIRLANTA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Her bayan için son derece büyük bir öneme sahip pırlantalar tek türde değildir. Üretim şekline ve de rengine göre çeşitli sınıflandırmalar yapılabilir.Üretim şeklinde göre pırlantalar doğal ve sentetik olmak üzere ikiye ayrılır. Doğal olanlar, doğadan çıkarılan ve cevheri olan çeşididir. Bu aradan İncili Kolye de son zamanın trendleri arasında.

Doğal elmaslar doğada çok sık rastlanan bir madde çeşidi değildir. Nadir olması yani sadece belli başlı bölgelerden çıkarılabilmesi nedeniyle de maddi bakımdan oldukça değerlidir. Sentetik olanlar ise doğada bulunmayan, laboratuar ortamlarında üretilen çeşididir. Bunlar elmas tozlarından üretilebileceği gibi kübik zirkon denen şeklinde olduğu gibi camdan da üretilebilmektedir. Fakat bu sentetik pırlantalar konusunda alıcı kişiler dikkatli olmak zorundadır çünkü bunlar pek de değerli değildir. Özellikle de atom taşı olarak da bilinen kübik zirkonların neredeyse hiç değerleri yoktur. Bazı Renkli Taşlı Kolyeler ise kullanıcılara pırlantaymış gibi satılmaya çalışılmaktadır.

Pırlantalar ayrıca renklerine göre de çeşitlendirilebilir. En çok beğenilen ve tercih edilen renk beyaz olmasına rağmen farklı renkler bulmak da mümkündür. Renkli olanlar da doğal ve yapay olabilirler. Bunlardan renkli olanları çok nadir oldukları için çok özel olanları genellikle koleksiyonlar için saklanır. En yaygın olan beyaz pırlantadan başka pembe, şampanya rengi, kahverengi, siyah, sarı, mavi ve yeşil renklisi de bulunur. Bu farklı renkteki elmasların her birinin farklı özellikleri vardır. Renk çeşitliliğine neden olan şey elmasın oluşumu sırasındaki kimyasal olaylardır. Özellikle Tek Taş Küpeler ‘ de bu renk oyunlarına dikkat edilmelidir.
06-08-2014 02:39
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
PIRLANTA ÇEŞİTLERİ NELERDİR? - Tanitim - 06-08-2014 02:39

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BASKI ÇEŞİTLERİ osman75 0 29 15-07-2016 03:27
Son Mesaj: osman75
  UÇURTMA ÇEŞİTLERİ osman75 0 144 26-02-2015 01:04
Son Mesaj: osman75
  Pırlanta alacaksanız EMEL PIRLANTA! b.a.f. 0 91 13-01-2015 02:37
Son Mesaj: b.a.f.

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir