167 defa görüntülendi.

Rattan Mobilya Üretimi

meyado
Öğretmen
**

Mesajlar: 13 Katılma Tarihi: 06-05-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Rattan Mobilya Üretimi

İmage

Dünya üzerinde mobilya üretiminde kullanılan en kaliteli ağaçlardan biri olan Rattan ağacı dünya üzerinde sadece belirli bölgelerde yetişir. Güney Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde yetiştirilen bu ağaç dünya üzerinde ki en uzun ağaç türlerinden de biridir. Bugün sadece belirli alanlarda üretildiği için yetiştirilmesi, büyütülmesi ve kesilmesi genel olarak devlet kontrolü altında yapılır.

Devletin ve özel işletmelerin kendileri ait topraklarında yetiştirilen bu ağaç, fiyat olarak diğer ağaç türlerine göre de yüksektir. Kalite ve performans ikilisiyle değerlendirildiğine herkesi memnun bırakacak bir kullanıma sahip olan rattan mobilyalar dünya üzerinden sınırlı sayıda üretilir. Üretilen mobilyaların başında da rattan sandalyeler, masalar, salıncaklar, koltuklar gelir.

Ülkemizde yapı malzemeleri satan mağazalarda en çok satılan mobilyaların başında da rattan sandalyeler ve masalar gelir. Sentetik ve orijinal olmak üzere 2 farklı çeşidi olan rattan mobilyaların orijinal olan el işçiliği ile yapılır. Sandalyeler ve masaların üretimi de ülkemizde değil ağacın yetiştirildiği bölgelerde yapılır ve buradan ülkemize ihraç edilir.

El işçiliği ile tek tek örülen ve örgülerin sıklığıyla, gerginliğiyle, bağlantı noktalarının gizliliğiyle kalitesi artan rattan sandalyeler, üretim aşamasında ya da üretim sonrasında farklı renklere boyanabilir. Üretim aşamasında rattan ağacından elde edilen ip şeklindeki rattan parçaları renkli sıcak sularda kaynatılır ve böylece istenen rengi alması sağlanır. Ancak doğal rengi her zaman için rahatlatıcı ve dikkat çekici olduğu için koyu kahve tarzındaki renk daha çok tercih edilir.
07-09-2014 10:27
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Rattan Mobilya Üretimi - meyado - 07-09-2014 10:27

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yerli Kit Üretimi ve Micropython zubamba 0 21 02-10-2016 09:52
Son Mesaj: zubamba
  Modern Rattan Şezlong Ürünleri sektor34 0 22 24-09-2016 02:54
Son Mesaj: sektor34
  Balhome mobilya dan hayallerinizdeki yatak odası takımları zubamba 0 29 31-08-2016 10:57
  Mobilya nın yeni adresi Balhome.com zubamba 0 39 30-08-2016 10:09

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir