114 defa görüntülendi.

Oto servisleri

osman75
Profesör Dr.

Mesajlar: 2,072 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Oto servisleri

Oto servisleri, motordan kaportaya kadar her konuda araç sahiplerine hizmet veren kuruluşlardır. Parça tamiri, değişimi ve bakımı konusunda oto servisleri, bireysel organize sanayi kuruluşlarından daima bir adım ileride olmuştur.

Oto bakım denince özellikle yeni model araçlarda olmazsa olmaz olarak aklımıza periyodik bakım geliyor. İşleyen demir ışıldar misali, düzenli olarak bakımı yapılan araçlar, diğerlerine nazaran daha fazla kilometre yapabiliyor, daha az sorun çıkarıyor. Hal böyle olunca hem araç sahipleri, hem de oto bakım servisleri periyodik bakıma daha çok özen gösteriyor.

Oto servisleri de her geçen gün teknolojiye ayak uyduruyor ya da uydurmak zorunda kalıyor desek daha doğru olur. Özellikle içinde bulunduğumuz yılda Zorunlu Trafik Sigortası’nın ve buna benzer bazı belgelerin alınmasına zorunluluk getirilmesi, araçlar için periyodik bakımın önemini 2 kat daha artırmıştır. Oto servisinin işleyişi ise şu şekildedir. Araç sahibi aracı servise getirir ve yetkili ya da ustalar tarafından araç sahibinin şikayeti dinlenir. Daha sonra yetkili ya da usta, araca ait periyodik bakım dönemleri incelenir. Ardından bilgisayar ile ya da el ile hasar tespiti yapılır ve söz konusu tamir işlemi büyük bir özveriyle gerçekleştirilir. Araç, tamiri sonrası sahibine teslim edilmeden önce ustalar tarafından teste tabii tutulur, parça değiştirilmiş ise doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Herhangi bir sorun gözlenmediği takdirde araç sahibine teslim edilir.
14-09-2014 12:04
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Oto servisleri - osman75 - 14-09-2014 12:04

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Oto Ekspertiz Servisleri Gusto 0 97 28-09-2015 02:06
Son Mesaj: Gusto
  Klima Servisleri kalp 0 146 09-05-2015 01:10
Son Mesaj: kalp
  Araba Kiralama Servisleri Tanitim 0 166 13-10-2014 08:29
Son Mesaj: Tanitim

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir