169 defa görüntülendi.

Fısıltı Chat , Arkadaşlık Sitesi, Evlilik Sitesi,Marjinal Sohbet Sitesi

marjinaltasarim
Banned

Mesajlar: 15 Katılma Tarihi: 24-12-2014 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Fısıltı Chat , Arkadaşlık Sitesi, Evlilik Sitesi,Marjinal Sohbet Sitesi

tanıtım yazısı wmal
Pek oldukça şahıs aynı anda Web'e bağlı. Doğrusu pek oldukça kişinin bilgisayarıyla bağlantıya geçebiliriz. Doğal bu iş değişik yöntemlerle, değişik programlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Şunu düşünün: Madem öteki bir bilgisayar ile bağlantı kurabiliyoruz, bilgisayarımızdaki veriler telefon hattı vesilesiyle anında iletilebiliyor, o vakit başka kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı yazışabiliriz. Yazdıklarımız anında karşı bilgisayara gönderilir, karşı tarafın yazdıkları da bizim bilgisayarımızda görünür. İşte Web'te söyleşi (chat) olarak özetleyebileceğimiz IRC'nin (Web Relay Chat) aslı budur. Gene Web'e devamlı bağlı sunucu bilgisayarlara kurulan IRC sunucu yazılımları aradaki bağlantıyı sağlar. Web'te değişik söyleşi türleri vardır fakat IRC'nin esası şudur: Bir IRC programı edindikten ve Web'e bağlandıktan sonrasında bu programa IRC sunucularının adresini tanımlar ve bu sunuculara bağlanırız. IRC programımız bizlere bu sunucudaki "söyleşi odalarını" gösterir. Bu odalardan birine girip, o odadaki öteki kullanıcılarla anında yazışabiliriz. IRC programımızda hususi seçenekleri kullanmadıkça yazdıklarımız o odaya bağlanan hepimiz tarafınca görülür; doğal onların yazdıklarını da biz görürüz.
Kullanıcılar IRC yazılımlarından belirli komutlar vererek bir tek bir yada daha oldukça kişiye açık şekilde söyleşi edebilirler. Söyleşi yazışarak gerçekleştirilir, kısaca metin tabanlıdır. Sadece Microsoft Chat şeklinde programlar metin tabanlı olmalarının yanı sıra, kullanıcılar birer çizgi karakter seçerek sohbetleri çizgi roman karelerinde olduğu benzer biçimde izleyebilirler. Hatta bu karakterlere yazdığınız sual ve ünlem işaretlerine, sözcüklere gore yada bir şablon üstünden mimikler ve jestler verilebilir. Bir tek metin tabanlı olan sadece oldukca yaygın kullanılan bir öteki söyleşi programı, shareware sitelerinde bulabileceğiniz mIRC'dir. Bu tür programlar, söyleşi ederken istenirse karşı tarafa dosya gönderilmesini de sağlarlar.

Bir de Web tabanlı söyleşi odaları bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Kısaca hususi bir IRC yazılımıyla bir IRC sunucusuna bağlanmak yerine, Web tarayıcı programınızla bu görevi üstüne alan bir Web sayfasına bağlanıp bu sayfadaki metin satırlarına yazarak, o sayfaya aynı anda bağlanan başka kişilerle söyleşi edebilirsiniz.
(Bu Mesaj 28-12-2014 11:27 değiştirilmiştir. Değiştiren : marjinaltasarim.)
28-12-2014 11:24
Bul Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Fısıltı Chat , Arkadaşlık Sitesi, Evlilik Sitesi,Marjinal Sohbet Sitesi - marjinaltasarim - 28-12-2014 11:24

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  En İyi Test Çözme Sitesi BazKriz 0 9 Dün 03:17
Son Mesaj: BazKriz
  Canlı Abone Sayıcı Sitesi Superisi 0 10 19-08-2017 08:49
Son Mesaj: Superisi
  Steroid satış sitesi Superisi 0 11 18-08-2017 06:17
Son Mesaj: Superisi
  Mobil sohbet sitesi kalitelisiteler 0 12 17-08-2017 11:21
Son Mesaj: kalitelisiteler

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım yazısı bim aktüel ürünler saç ekim wmal

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir