148 defa görüntülendi.

Uzman Yazarlardan Kaliteli Makaleler

3rgin
Öğretmen
**

Mesajlar: 1 Katılma Tarihi: 30-12-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Uzman Yazarlardan Kaliteli Makaleler
Arapça E,D ve B kökünden türeyen ‘’Edeb’’ kelimesi, tarih boyunca birçok farklı şekilde anlamlandırılmıştır. Öyle ki bu farklılıklar; ‘’Güzel ahlak, sözlü ve yazılı olarak yanlıştan sakınmayı sağlayan ilim.’’ ‘’Duygu ve düşüncelerin sözlü ve yazılı anlatımı’’ yada ‘’Güzel söz ve yazıların etkili ve edebi yollarla anlatım şekli’’ gibi örneklendirilebilir. Cadde'de uzman yazar makaleleri, oyun incelemeleri , gibi her türlü makaleye ulaşabilirsiniz.

Şairin güzel mısraları ilhamından gelir. Peki nedir ilham? ‘’Muhayyile’’ sözcüğünden türemiş bir kelimedir. Muhayyile, hayal etme gücü anlamına gelir. İnsan ruhuna işleyen yazar ve şairler, ilham almadan sanatlarını ifade edemezler.

Edebiyat hızla gelişen ve hiç şüphesiz milletin özünü anlatan bir sanattır. Son günlerde yazmak ya da yazar olmak, ticari anlamda edindiği yeri genişletme yolunda önemli adımlar atmıştır. Her alanda olduğu gibi; Yazmak da artık yazarın geçim yolu, gelir kapısı haline gelmiştir. Yazarlık artık hiç şüphesiz bir meslek kolu olmuştur. Gazete, kitap, şiir, sinema ve radyo yazarlığı derken, internet yazarlığı, reklam yazarlığı ve bizi kendi çatısı altında barındırma nezaketi gösteren CADDE YAZAR PROJE EKİBİ gibi Blogger kardeşleri bir araya toplayan projeler, kaliteli işlerin üretiminde ve tüketiminde gelinen son noktadır. Anlatılmak istenen konuyu, her kesimin anlayacağı gibi anlatmak epey zordur. Her mesleğin özünde olsa da, ahlak olmazsa olmazıdır yazarın. Bireysel yada toplumsal fark etmez, genel ahlak kurallarını gözeterek yapılmalıdır yazarlık.

‘’Zor Zanaattir’’ aslında, içinden geçeni öyle evrensel bir dil ile yazmak. Bazen bir cümle bela olabilir. Bazen de iki kelime, sayısız kapı açabilir. Art niyetlinin elinde silahtır bazen, idam fermanı yazdırır. Bazen bir nida gelir gaibden ve o mahkuma azilname yazarsınız.

Birlikten kuvvet doğuyorsa, ben birliğimizin neferlerindenim. Cephenin geri hizmeti yada en ön safındaki, hiç fark etmez.

Caddeyazar
30-12-2014 08:29
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Uzman Yazarlardan Kaliteli Makaleler - 3rgin - 30-12-2014 08:29

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kaliteli Knight Online Server Tanıtımı delaporta444 0 15 01-12-2017 12:18
Son Mesaj: delaporta444
  Halı Yıkamada Uzman Firma ahmetguven 0 25 17-11-2017 01:20
Son Mesaj: ahmetguven
  Efsane dizinin en kaliteli adresi creeper 0 29 02-11-2017 09:43
Son Mesaj: creeper
  Kaliteli Chat Yapmanın Tek Adresi zubamba 0 31 02-11-2017 08:02
Son Mesaj: zubamba

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir