279 defa görüntülendi.

Forex’e Nasıl Başlanır?

TRDeniz
Öğretmen
**

Mesajlar: 1 Katılma Tarihi: 24-01-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Forex’e Nasıl Başlanır?

Günümüzün en büyük işlem hacmine sahip finans piyasası olarak forex, küçük – büyük, bireysel – kurumsal her yatırımcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Bu yatırımcılar, tüm dünya yatırımcıları ile aynı olanaklar altında işlemlerini gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden gerçekleştirilen 5/24 işlemler sayesinde, dünyada hangi piyasa açıksa o piyasa üzerinden yatırım yapılmaktadır.

Piyasanın sunduğu olanaklar ve kazançlar göz önüne alındığı zaman forexe nasıl başlanır sorusunu soranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Aynı zamanda “şu kadar birikimim var, forex piyasasına nasıl girilir” soruları da merak edilmektedir. 100 dolarınız varsa ve forex piyasası ilginizi çekiyorsa, kısa sürede üyelik işlemlerinizi tamamlayabilir, gerekli ücretsiz eğitimleri alabilir ve bir yatırımcı olabilirsiniz.

Forex’e başlamak için ilk adım biraz araştırma yapmak ve hakkında özet bilgiler edinmektir. Foreks nedir öğrenmeli ve piyasa hakkında yorumlar objektif olarak değerlendirilmelidir. İnternet üzerinde birçok yorum bulunacaktır ve bu yorumlar doğru veya yanlış bilgiler içeriyor olabilir. Bu nedenle güvenilir kaynaklardan bilgi edinmelisiniz. Aklınıza yattıktan sonra kendinize bir aracı kurum aramalısınız. Bu aracı kurumun yasal olması değerlendirmeniz gereken ilk noktadır.

2011 yılında piyasa Türkiye’de forex, SPK tarafından yasal olarak nitelendirildi ve aracı kurumlarına uymaları gereken kurallar getirildi. Bu kuralları yerine getiren firmalara da yasal olduklarını belgeleyen lisanslar verildi. Bu firmalar ile işlem yapmanız parasal güvenliğini adına büyük bir önem taşımaktadır. Bu şirketleri araştırıp sundukları olanakları değerlendirdikten sonra istediğinizle anlaşabilirsiniz. Hatta birkaç firmaya başvuru yapabilir ve demo hesaplarını kullandıktan sonra kararınızı verebilme özgürlüğüne sahipsiniz.

En uygun aracı kurumu belirledikten sonra gerekli bilgilerinizi girmeniz için ilgili formları doldurmanız gerekiyor. Bu formlarda adınız, soyadınız, e-posta ve telefon numaranız sorulmaktadır. Bu bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Forex’e giriş için yapmanız gerekenler bu kadardır ve bir sonraki adım bilgi, deneyim sahibi olmaktır.

Forex piyasasına başlamak için daha çok bilgi edinmeli ve deneyim kazanmalısınız. Forex nasıl ve nereden öğrenilir diyorsanız, üye olduğunu aracı kurum size bu konuda son derece yardımcı olacaktır ve en doğru bilgileri verecektir. Aracı kurumların sunduğu ücretsiz eğitim olanaklarından faydalanarak bu bilgi ve deneyim kazanılabilir. Forex kitapları, eğitim videoları, online seminerleri ve demo hesapları şeklinde olan eğitim setlerinden faydalandığınız zaman A’dan Z’ye piyasayı öğrenmiş olacaksınız.

Forex’e başlamak için kendinize bir hedef ve strateji belirlemeyi de ihmal etmeyin. Bir yatırım planı oluşturun ve plana sadık kalın. Nasıl bir yol izleyeceğinizi baştan belirleyin ve istikrarlı bir şekilde hareket edin.

http://forexbilgi.net/
24-01-2015 11:47
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Forex’e Nasıl Başlanır? - TRDeniz - 24-01-2015 11:47

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Video Çekerek Para Nasıl Kazanılır Açıklıyorum! b.a.f. 0 7 Dün 08:00
Son Mesaj: b.a.f.
  Göbeğimi Nasıl Eritirim ? b.a.f. 0 10 26-11-2016 11:05
Son Mesaj: b.a.f.
  Zynga Nedir ve Nasıl Çalışır? zubamba 0 13 21-11-2016 07:58
Son Mesaj: zubamba
  Airsoft Oyunu Nasıl Oynanır? zubamba 0 18 18-11-2016 09:07
Son Mesaj: zubamba

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir