238 defa görüntülendi.

Amasya-Ankara Soğan fiyatları

b.a.f.
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,500 Katılma Tarihi: 01-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Amasya-Ankara Soğan fiyatları

İmage

Soğan fiyatları neredeyse her yıl değişmekte bazen üreticisini sevindirse de genel olarak üreticisini üzmektedir. Üretim fazlasından dolayı maliyetinin çok altında kalan soğan fiyatları üreticisini oldukça zor durumlarda bırakmaktadır. Böyle yıllarda üretici verilen emeğin dahi karşılığının alınamadı yıllar yaşamaktadır. Zahmetli bir üretim sezonunun sonunda hayallerin gerçekleşmesi soğan fiyatları nın seyrine kalmaktadır.

Amasya soğan fiyatları ve Ankara soğan fiyatları genel olarak tün soğan üreticileri tarafından takip edilmekte ve oluşan fiyatlar merak ile izlenmektedir. Her iki ilimizde de geniş alanlarda üretilmekte olan soğan yine bu illerimizde büyük pazarlara sahip olmuştur. Üretici piyasaları sürekli olarak izlemekte bunu yaparken de güvenilir kaynaklardan fiyat almak istemektedir. Bazı yıllar fazla üretimden dolayı soğan fiyatları dibe vurmakta üretici soğanını satamayarak dökmek zorunda kalmaktadır. Tarımsal üretimin her safhası zahmetli ve girdi maliyetleri açısından büyük külfetler oluşturan bir sektör olma özelliğini sürdürmektedir.

Sektörün ne kadar önemli olduğu konusu her kes tarafından bilinmekte ve ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacağı ortak kabul görmektedir. Ülkemizde 2001 yılında Doğrudan Gelir Desteği (DGD) adı altında tarım kesimine tarımsal desteklemeler ödenmeye başlamıştır. Avrupa Birliğine uyum sürecinde “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından tarım kesimine tarım ürünlerinin işlenmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanması konularındaki tarımsal yatırımlar hibe programları ile desteklenmektedir. Tarımsal bilgi paylaşımı sloganı ile yolan çıkmış olan web sitemiz kısa sürede oldukça büyük kitlelere ulaşmıştır. Genel olarak bitki sağlığı, bitkisel üretim, tarımsal ürün fiyatları, patates fiyatları, gübre fiyatları, kimyon fiyatları, tarımsal hibeler, tarımsal desteklemeler ve güncel tarım haberleri gibi birçok konuda bilgiye ulaşabileceğiniz sitemize hepinizi bekleriz. eziraatci.com ailesi olarak sağlıcakla kalmanız dileklerimiz ile.

Site adresi : http://www.eziraatci.com
03-02-2015 08:30
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Amasya-Ankara Soğan fiyatları - b.a.f. - 03-02-2015 08:30

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burun Estetiği Fiyatları Op. Dr. Turab İsmayilov nezamanemekli 0 8 23-05-2017 04:48
Son Mesaj: nezamanemekli
  Ankara Kız Öğrenci Yurtları kalp 0 7 21-05-2017 05:50
Son Mesaj: kalp
  Güncel Lastik Fiyatları sektor34 0 10 19-05-2017 11:07
Son Mesaj: sektor34
  Nakliyat Firmaları ve Fiyatları kalp 0 13 16-05-2017 07:18
Son Mesaj: kalp

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi son haberler kahramanmaraş haberleri saç ekim wmal kral tv izle Özel Değirmen Anaokulu

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir