210 defa görüntülendi.

Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur?

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,526 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur?
Yönetici Asistanının Görevleri
Yönetici asistanları, yöneticilerin vazgeçilmez destekçi partneridir. Yönetici asistanları iş yönetimi ve organizasyon alanlarında oldukça önemli yetkilere sahiptirler.

Bu nedenle yönetici asistanları, işlerinde profesyonelliği arttırma ve iş yönetimi becerilerini geliştirme ile kariyerlerinde yükselme imkanına sahiptir.

Bilgisayar Becerilerinizi Geliştirin

Bilgisayarda yazı yazma işlemlerini zaten biliyorsunuzdur. Fakat hızlı bir şekilde yazma işlemlerini gerçekleştirebilmek size büyük zaman kazandırır.

Klavye kısayollarını öğrenerek ve MS Office gibi temel bilgisayar yazılımları alanlarında kendinizi geliştirerek alanınızda büyük avantajlar sağlarsınız.

Klavye kullanımındaki becerileriniz ve Office yazılımlarında profesyonelleşmeniz size zaman ve işinizde etkinlik sağlar.

İletişim

Yönetici asistanı üst düzey iletişim yeteneklerine sahip olmalıdır; çünkü profesyonel bir şekilde e-mailleri cevaplamak, telefonla etkileyici görüşmeler yapmak ve ofise gelen misafirleri karşılamak için etkili iletişim becerileri gerekir.

Ayrıca yazılı iletişim becerilerini geliştirmek de önem arz eder. Örneğin; müşterilere bir teşekkür mesajı göndermeniz gerektiğinde, yazdığınız mesajda vermek istediğiniz mesaj patronunuzun ve firmanızın imajını doğrudan etkilemektedir. Yazılı iletişim becerileri kariyerinize profeyonel bir etki yapar.

Nasıl Başarılı Yönetici Asistanı Olunur
Yöneticinizin İhtiyaçlarını Tahmin Edin

Mükemmel bir yönetici asistanı, yöneticisini iyi tanıyan ve neye ihtiyaç duyacağını önceden bilen kişidir. Bu şekilde yönetici asistanları, yöneticilerinin gözünde gerekli özgüveni kazanarak kısa sürede kariyerlerinde tatmin edici ücretler ile işlerinde yüksek pozisyonlar edinirler.

Bunun için örneğin; yöneticinin iş toplantıları planlanırken önceden kapsamlı bir çalışma yürütülmelidir. Yöneticinin zamanını kısıtlayacak istenmeyen etkileşimlerden kaçınılmalıdır.

Çatışma Yönetimi iyi Yapın

Şirket içi çatışmalar, şirket yönetimi ile çalışanlar arasında olduğu kadar çalışanların kendi arasındaki ilişkilerden de kaynaklanır. Burada ortak yön belirli düzeyin üzerine çıkan baskı faktörüdür.

Yönetici asistanların bu noktada şirket çalışanları ve yöneticiler arasında uyuşmazlıkları ve zor durumların oluşmasını önleyici bir görev üstlenmesi gerekir. Yönetici asistanları öncelikle bu ortam oluşumlarını önceden fark ederek gerekli önlemleri almayı bilmelidir. Bu şekilde stres ve çatışma yönetimi ile yöneticinin gözünde sağlam bir imaj edinirsiniz.

Organizasyon Becerilerinizi Geliştirin!

Bütün başarılı yönetici asistanları, yöneticilerinin programını ve toplantılarını düzenli bir şekilde planlamalıdır. Daha iyi organizasyon becerileri sizi işinizde daima daha iyi yapar.

Doğru zaman, doğru insan ve doğru konular üzerine toplantı yapılmadığı zaman emek kaybı meydana gelebilmektedir. Profesyonel bir organizasyon ve stratejik düşünülmüş toplantılar ile çalıştığınız alanda kendinizi daha iyi gösterme imkanına sahip olursunuz.

Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Eğitimleri

Özgün müfredat ve tecrübeli eğitmenler ile alacağınız üst düzey yönetici asistanlığı eğitimi ile kısa sürede başarılı bir yönetici asistanının sahip olması gereken tüm becerileri edinirsiniz.

Üst düzey yönetici asistanlığı eğitiminin amacı; yönetici asistanları ve adaylarının bilgi ve becerilerini geliştirmek, daha profesyonel bir mesleki yaklaşımla performanslarını en üst düzeye çıkarmaktır. MEB sertifikalı yönetici asistanlığı eğitimi ile üst düzey yönetici asistanları ve adayları gelecekleri için yeni imkanlar yaratma, büyük firma ve şirketlerde kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olurlar.
11-02-2015 04:22
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? - osman75 - 11-02-2015 04:22

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Iota Nasıl Satın Alınır? Detaylı Resimli Anlatım Superisi 0 17 16-12-2017 07:44
Son Mesaj: Superisi
  Watch Kayışları Nasıl Değiştirilir? BazKriz 0 16 15-12-2017 02:31
Son Mesaj: BazKriz
  Samsung Galaxy Android Telefonlarda 4.5g Nasıl Açılır? BazKriz 0 14 15-12-2017 12:47
Son Mesaj: BazKriz
  LG Android Telefonlarda 4.5G Nasıl Açılır? BazKriz 0 17 15-12-2017 11:37
Son Mesaj: BazKriz

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir