922 defa görüntülendi.

İlköğretim Öğretmenini Küçümsedi

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimiçi

Mesaj: #1
İlköğretim Öğretmenini Küçümsedi
Eğitim Bir Sen, ilköğretim öğretmenlerini küçümseyen, lise branş öğretmeninin ilköğretim öğretmeninden üstün olduğunu îma eden bir açıklama yaptı. Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat YAVUZ‘un ÖSYM’yi eleştiren basın açıklaması, Eğitim Bir Sen’in öğretmenlere bakış açısını da ortaya koydu.
sınav sistemi ve alınan önlemler eleştirilirken kullanılan ifadelerden biri de “Bazı salonlarda salon başkanı ilköğretim okulu sınıf öğretmeni, gözetmen liseden branş öğretmeniydi.” ifadesi oldu. Cümleden de anlaşılacağı üzere Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı lise öğretmeninin ilköğretim öğretmenlerinden üstün olduğunu düşünmekte. Yazının tamamına bakıldığında bu durumun bir yanlış anlama ya da anlatmadan ibaret olmadığı ortaya çıkmakta.
Bu açıklama sadece ilköğretim öğretmenlerince değil, tüm eğitimciler tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Tepkisini dile getiren ilköğretimde görevli öğretmenler, “ilköğretim sınıf öğretmenleri de diğer tüm öğretmenler kadar görevini gerektiği şekilde yerine getirmektedir. Bir öğretmenin diğer öğretmene görev yaptığı kurum itibariyle bir üstünlüğü söz konusu olamaz” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamanın Eğitim Bir Sen Genel Merkezi‘nin resmi internet sitesinde de yer alması, Eğitim Bir Sen Genel Merkezi‘nin de bu bakış açısını onayladığını göstermekte.

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz açıklamasına “ÖSYM, öğretmenleri aşağılamadan görevlendirebileceği bir sistem kurmalıdır.” şeklinde başlamakta, sözlerine “Bazı salonlarda salon başkanı ilköğretim okulu sınıf öğretmeni, gözetmen liseden branş öğretmeniydi.” diye devam ederek görevlendirmelerdeki “çarpıklıklara” dikkat çekmekte.KAYNAK: http://www.egitimbirsen.org.tr/detay.php...&id=138776
25-07-2011 02:06
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İlköğretim Öğretmenini Küçümsedi - KaRNeC - 25-07-2011 02:06

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir