211 defa görüntülendi.

Zemin Ses Yalıtımı

osman75
Profesör Dr.

Mesajlar: 2,071 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Zemin Ses Yalıtımı

Evinizde gürültülerden uzak kalmak mı istiyorsunuz, peki bunun için neler yapmanız gerektiğini biliyormusunuz? Eğer bilmiyorsanız bu konuda size bazı önerilerde bulunabiliriz. Öncelikle gürültünün önüne geçmenin ilk şartı evlerinizin belli bölgelerine yapmanız gereken ses yalıtım­arıdır. Bu bölgelerden gürültüden uzaklaşmak için zemin ses yalıtımı en başta gelir.

Zemin ses izolasyonu yapılması gerekli durumlarda seramik vb. kaplama malzemelerinin altına kaplama ve ana zeminin birbirinden ayırmak ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılır. Ayırıcı özelliği sayesinde ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok eder, çatlakları köprüler ve güvenli bir döşeme imkanı sunar.

Zeminde oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerdir, bu seslere sena akustik olarak çözüm üretiyoruz. Zemin Ses Yalıtım Plakası; Fayans, plaka, işlenmiş doğal taş ve beton esaslı fayansların döşenmesine yönelik ses yalıtım ve dekuplaj sistemi. Tekrar döşemeye yönelik zemin döşemeleri için de uygundur.
19-03-2015 11:33
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Zemin Ses Yalıtımı - osman75 - 19-03-2015 11:33

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Zemin Altı Isıtmada Lider Firma osman75 0 13 10-11-2016 01:23
Son Mesaj: osman75
  Ayfat Mühendislik ile Kauçuk Zemin Kaplama Hizmeti emredemirx1963 0 45 03-08-2016 02:56
Son Mesaj: emredemirx1963
  Epa Yalıtım - Ses Yalıtımı kalp 0 51 27-07-2016 09:45
Son Mesaj: kalp
  Türkiye'nin En Kaliteli Kauçuk Zemin Hizmeti : Ayfat Mühendislik! emredemirx1963 0 42 27-06-2016 04:20
Son Mesaj: emredemirx1963

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir