154 defa görüntülendi.

101 Dua İnanç Dopingi

kalp
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,169 Katılma Tarihi: 01-04-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
101 Dua İnanç Dopingi
İmage

101 Dua İnanç Dopingi

Zamanın akıp gitmesine izin verdiğimiz sürece yaşamadığımız, fark etmediğimiz bütün ayrıntılar da göremiyoruz. Geriye baktığımız zaman; keşkelerle, pişmanlıklar bizi bekliyor. Yapmak istediğimiz ne varsa yapamadıklarınla bütünleşmiş belki de benliğimizi yok etmiş durumda. İlk insanlıktan beri sırlarla dolu yaratılış süreci ne muhteşem ve gizemli. Oysa biz bunları biliyoruz ama bilmiyoruz sanki. İhtiyacımız olan tek şey zamanken, o zaman bize bazen ağır bedeller de ödetiyor. Hayata bakış açımızı değiştirmemiz ve bir an önce sirkelenmemiz sağlayacak bir şeyler olmalı derken, farkındalığımız devreye giriyor. İşte bir aydınlanma değeri taşıyan ''Hayatı Iskalamayın'' isminden de anlaşıldığı gibi eşsiz bilgilerle bize yol gösteriyor.

İçeriği zenginleştirilmiş, hayat kuramları ve örnekleri ile dolu. Fark etmek ve farkındalık. Okuduğumuz şu anlarda; fark etmek, farkındalık ve şükür devreye giriyor. Allah`a şükür, gönderdiklerine şükür... Özellikle; ''OKU'' oku ki öğren, bilgili ol, bilge ol gibi konuları, içtenlikle anlatıyor ve bizi kendine çekiyor. ''Hayatı Iskalamayın'' derken bizlere bildiğimiz konuları, yumuşak ve hoş bir üslup ile anlatıyor.

Örneklemeler, kutsallık ve yaşanmışlıklar ile çevrili bir dünya ve içerisinde sadece biz okuyucular var. Nice gizler, nice olaylar cereyan etmiş ve bizlerde bu sayede ilginç ve güzel bilgiler sunuyor. İlk bakışta nedir acaba? diye sorguluyoruz ve okuduğumuzda hayatın gerçeklikleri ile karşılaşıyoruz. İlk yaşamdan, son demlerimize kadar kadar; bilgilerin derlemesini okuyabilmek insana mutluluk veriyor.

Her birinden ayrı ders çıkartmak, her bir konudan hayata uygulanacak birçok yöntem, deneyimleri uygulamak mümkün. Hayatı kullanma kılavuzunu bizlere hatırlatan, altın cümlelerle yüklü kitap, bilgi hazinesinin anahtarını bizlere taktim ediyor. Kıymet bilmek, nimetler için şükretmek. Birbiri ile bağlantılı birçok yaşanmış olay ve bunlarla ilgili sözleri, haykırışları okuyabiliyoruz.

Yaşamdan öteye birçok gizi konu alırken, bunların anlaşılır bir şekle bürünmesini sağlayan örneklemeleri göreceksiniz. Bu sayede hayatın bize sundukları ile sunmadıkları arasındaki farkı keşfedebilir, nedenlerini anlayabiliriz. Açık ve net görünen, bize sunulanlar için tercih ettiğimiz yolu biz çizeriz. Çizdiğimiz her yolu hayırlıya çevirmekte bizim elimizde. Rehber niteliğindeki bu kitap bize yardımcı olmakla kalmıyor, hayatımıza bir güneş gibi doğuyor.

101 dua : www.101dua.com

101dua.com
05-05-2015 01:38
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
101 Dua İnanç Dopingi - kalp - 05-05-2015 01:38

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İnanç Turizm BazKriz 0 32 08-11-2017 03:15
Son Mesaj: BazKriz

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir